EP do 20 godina: Srbija i Island remizirali

24.07.2018. 20:03 22:25
Izvor: RSS

Juniorska rukometna reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno sa Islandom – 25:25 u M1 grupi glavne faze Evropskog prvenstva koje se igra u Celju. Osvojenim bodom iz ovog susreta, selekcija koju predvodi Nenad Maksić zadržala je šanse za plasman u polufinale.

U utakmici sa Islandom, Srbija je bila jača za Nikolu Ivanovića koji je odradio suspenziju od jednog meča zbog direktnog crvenog kartona i Marka Milosavljevića koji je upisao prve minute nakon povrede u susretu drugog kola sa Norveškom. Kapiten Uroš Pavlović zbog problema sa stopalom nije bio u prilici da pomogne saigračima. Nisu se ,,Orlići“ najbolje snašli na početku ovog duela, pa je Island u ranoj fazi stekao dva gola prednosti zahvaljujući pivotu Johansonu. Trebalo je srpskim juniorima punih deset minuta da dođu do svoje igre, da bi zatim nošeni odbranama Todora Jandrića napravili seriju od 4:0, koja je rezultirala vođstvom od 6:4.

Iskoristili su Islanđani isključenja Mijatovića i Ivanovića i uspeli su da dođu na gol zaostatka. Ali, ubrzo je tandem Pisarić-Maksić vratio prednost od tri gola na stranu srpskog tima. Imao je Island problema u napadu, nije mogo da pronađe rešenje za pokretljivu srpsku odbranu, pa je punih deset minuta bio bez pogotka. Srbija je na pet minuta pre kraja prvog dela igre imala prednost od četiri gola, 7:11. Usledio je period rastrzane igre na obe strane, da bi na kraju Srbija na odmor otišla sa prednođću od tri gola – 12:9.

Na početku drugog poluvremena igralo se gol za gol, imalu su Islanđani priliku da priđu na gol zaostatka, ali nisu uspeli. Posle prvih 15 minuta igre u drugom delu usledio je pad u igri „Orlića“. Islanđani su to iskoristili i uspeli su da dođu do izjednačenja, pa je na 12 minuta pre kraja bilo 18:18. Usledio je tajm-aut srpskog selektora, koji je doneo željeni efekat, pa su Pisarić i Ivanović ponovo doneli prednost Srbiji od dva gola. Bili su prinuđeni Islanđani da uzmu tajm-aut, nakon kojeg su napravili seriju od 3:0 i prešli u vođstvo, prvi put još od uvodnih minuta meča.

U poslednjih pet minuta, došlo je do pada koncentracije kod naših igrača, što su protivnici iskoristili i postizali lake golove, te na taj način održavali prednost od jednog gola. Na dva minuta pre kraja, uspeli su izabranici Nenada Maksića da stignu do rezultatskog egala, usledilo je nekoliko brzih golova na obe strane, a Đorđe Pisarić je Srbiji sa sedmerca doneo izjednačenje 50 sekundi pre isteka vremena, za 25:25. Imao je Island napad za pobedu, ali je šut Hauksona izblokiran, pa je utakmica završena podelom bodova.

Srbija će u sredu od 17 časova odmeriti snage sa reprezentacijom Nemačke u poslednjem meču grupne faze.

Island – Srbija 25:25 (9:12)

CELJE: Dvorana Zlatorog, gledalaca: 100, sudije:Manea i Iliesku (Rumunija). Sedmerci: Island 1 (1), Srbija 6 (5). Isključenja: Island 10, Srbija 12 minuta.

ISLAND: Aronson, Birgison, Gretarson 4, Grifin, Gudmudson 3, Haukson 6, Johanson 3, Jonson B., Jonson S. 1, Jonson F. 5, Kjartanson, Ševing 10 odbrana, Sveinson 2, Torkelson 1, Torstensen, Vidarson.

SRBIJA: Došen, Ivanović 7, Jandrić (9 odbrana), Knežević, Maksić 4, Mijatović 5, Mikić, Milenković 1, Milosavljević, Milošević, Pisarić 8, Radivojević, Slavuljica, Todorović, Trnavac.

Rezultati 1. kola: Nemačka – Island 25:25, Slovenija – Srbija 27:23. Drugo kolo: Island – Srbija 25:25, Nemačka – Slovenija 26:22.

1. Nemačka         2      1      1      0      51:47        3

2. Island           2      0      2      0      50:50        2

3. Slovenija      2      1      0      1      49:49        2

4. Srbija            2      0      1      1      48:52        1

Sutra: Srbija – Nemačka (17), Slovenija – Island (19).

EP do 20 godina: Poraz Srbije od Slovenije

22.07.2018. 22:55 22:57
EP do 20 godina: Srbija bolja od Norveške