Baraž Arkus Superlige: Pobeda Jugovića

16.09.2020. 23:47 23:50
Izvor: R. Hadžić

Rukometaši Jugovića načinili su prvi korak ka plasmanu u Superligu.

U prvoj utakmici doigravanja za elitni rang pobedili su, u svojoj dvorani, starog rivala, ekipu Crvenke 32:30.

Kaćani jesu slavili, ali zbog neodgovarajućeg odnosa prema igri, nonšalanciji i brzopletom završavanju napada u poslednjih 15-ak minuta ispustili su prednost od sedam golova razlike i doveli Crvenku u poziciju čak i da pobedi. Uopšte nisu vodili računa da ih to može koštati plasmana u elitu imajući u vidu da u slučaju da sve tri ekipe budu imale po dva boda presudna će biti gol razlika.

Videlo se od početka susreta da su Kaćani kvalitetniji sastav od Crvenčana. Tokom prvog poluvremena igrali su zrelije, napad im je bio raznovrsniji preteći rivalu sa svih pozicija. Crvenčani su delovali sporije, pokušavali su da kroz sredinu probiju pokretljivu i borbenu zonu Kaćana, a oslanjali su se mnogo i na individualne prolaze. Međutim, izabranici Boža Rudića lako su to rešavali, a u tome im je mnogo pomagao i golman Jovica Vitas, koji je, za razliku od kolege iz gostujućeg tima, imao zapaženu rolu, odbranivši dva-tri zicera i sedmerac. Zahvaljujući dobrom izdanju Mirića i Ilijina, na momente Milaševića, Grozdića i Potpare, Jugović je u prvom delu imao prednost i od šest golova razlike.

I u nastavku, sve do 45. minuta, nebeskoplavi su držali konce igre u svojim rukama, čak dodirnuli i sedam golova prednosti. Od tada kao da je kaćkim igračima ponestalo snage, izgubili su koncentraciju i strpljenje. Opredeljivali su se za vrlo loš izbor šuteva, u samoj završnici su imali dva-tri nepotrebna isključenja, a ne tako retko i napad im je bio bez ideje i pravog vođe. Izabranici Vladimira Zejaka, iako nisu igrali ništa bolje nego u prvom delu, osim što se razbranio Nemanja Karavezić ostvarivši šest odbrana i sedmerac, došli su na svega dva gola zaostatka (25:27) čiji je egzekutor upravo bio crbvenački golman.

Pitanje bi bilo kako bi se ušlo u poslednja dva minuta da je Miloš Ivić postigao pogodak sa svoje polovine u trenutku kada je Jugovićev gol bio bez čuvara mreže. Lopta je završila pored gola, pa je to bila šansa da Miloš Bosančić poveća prednost na tri gola razlike. Upravo Bosančić je bio pokretačka snaga Jugovića u finišu, a uz rame mu je bio mladi golman Miloš Ćeran. Na kraju, Kaćani su slavili, ali su sa igrom i odnosom u poslednjoj četvrtini pokvarili utisak.

Pred Jugovićem su tri dana pauze, potom sledi gostovanje u Velikoj Plani i odlučujuća utakmica za plasman u viši rang. Morava će dva dana ranije (18. septembar) igrati prvi meč u Crvenki.

J. Galić

Jugović - Crvenka 32:30 (17:12)

KAĆ: Dvorana Hram, bez prisustva publike, sudije: Boričić i Marković (Beograd), sedmerci: Jugović 1 (0), Crvenka 7 (5), isključenja: Jugović 16, Crvenka 6 minuta.

JUGOVIĆ: Milovanović, Karanović 3, Milašević 4, Momčilović 3, Bogojević 2, Ilijin 5, Bosančić 2, Grozdić 4, Potpara 3, Ćeran (5 odbrana), Mirić 3, Petrović 1, Vitas (11 odbrana, 1 sedmerac), Stojanović 1, Regodić 1, Šajin.

CRVENKA: Marjanac, Radonjić 5 (1), Vukčević, Nikolić, Karavezić 1 (7 odbrana, 1 sedmerac), Račić 1, Pavićević (6 odbrana), Tasić 4, Ivić 5, Čabrilo 6 (3), Tomić, Čabasan, Vukadinović 2, Nešić 3, Bošković 2 (1), Savić 1.