VELIKI USPEH TRENERA IZ BAČKOG JARKA U PARIZU: Slavko Tekić vodio džudiste do dva zlata

03.08.2024. 12:31 12:34
Izvor: Kocojev i Slavko Tekić Foto: Privatna arhiva

Slavko Tekić iz Bačkog Jarka napravio je veliki uspeh na Olimpijskim igrama u Parizu kao selektor džudo reprezentacije Azerbejdžana. Njegovi izabranici došli su do dve zlatne medalje.

Hidajet Hejdarov postao je prvi put olimpijski šampion u kategoriji do 73 kilograma, a Zelim Kocojev se popeo na najviši stepenik pobedničkog postolja u kategoriji do 100 kg.

Hejdarov je upotpunio uspešnu sezonu jer je objedinio evropsku, svetsku (prvu) i olimpijsku titulu.

Kocojev je, takođe, ostvario najveći uspeh u karijeri osvojivši najsjajnije odličje u Parizu, a ove godine se prvi put popeo i na svetski tron. Ušangi Kokauri zauzeo je sedmo mesto (100 kg).

Slavko Tekić je u Srbiji bio takmičar Džudo kluba Slavija iz Novog Sada, a trenersku karijeru gradio je u Hamburgu, u Nemačkoj. Selektor Azerbejdžana je od jula 2023. godine.