VELIKI USPEH SRPSKIH BOKSERA Jovan Nikolić prvak Evrope, Simiću i Veletiću srebrne medalje

28.04.2024. 21:22 21:56
Izvor: Tanjug/Vladimir Šporčić

BEOGRAD: Mladi srpski bokser Jovan Nikolić osvojio je titulu prvaka Evrope, pošto je večeras u finalu šampionata u Beogradu, u kategoriji do 71 kg, savladao Gruzijca Eškerhana Madijeva 4:1.

Nikolić je nošen podrškom sa tribina u hali "Aleksandar Nikolić" preokretom u trećoj rundi doneo prvo zlato muškom timu Srbije na šampionatu.

Rastko Simić, u kategoriji do 80 kg, osvojio je srebrnu medalju, nakon što je u finalu izgubio od Hrvata Gabrijela Veočića (5:0).

Srebro je osvojio i Dušan Veletić, u kategoriji 92 kg, koji je u finalu poražen od Španca Ajube Gadfe Drisi El Aisauija prekidom u drugoj rundi.

Nikolić: Najteži meč u životu, pobedio sam i rivala i povredu

„Bilo je dosta teško, ovo mi je bio najteži meč u životu. Velika borba do zlatne medalje koju sam uspeo da osvojim”, rekao je srpski bokser Jovan Nikolić posle osvajanja titule šampiona Evrope.

Nikolić je u finalu kategorije do 71 kg, savladao Gruzijca Eškerhana Madijeva 4:1.

"Uspeo sam da se izborim i sa povredom desne šake. Presrećan sam i ovo mi mnogo znači. Biće mi potrebno još vremena da se slegnu utisci", istakao je Nikolić.

Srpski muški tim na ovom šampionatu osvojio je i šest bronzi - Rade Joksimović, Omer Ametović, Almir Memić, Vahid Abasov, Veljko Ražnatović i Sadam Magomedov.