ŠVAJCARSKA SKIJAŠICA LARA GUT-BEHRAMI OSVOJILA Veliki kristalni globus u SK

17.03.2024. 17:41 17:56

Švajcarska skijašica Lara Gut-Behrami osvojila je Veliki kristalni globus, pošto je danas zauzela 10. mesto u trci veleslaloma na finalu Svetskog kupa u Zalbahu.

Lara Gut-Behrami je po drugi put u karijeri osvojila Veliki kristalni globus u Svetskom kupu. Ona dve trke pre kraja sezone ima 1.680 bodova, dok je Italijanka Federika Brinjone druga sa 1.472 poena.

Švajcarska skijašica je danas osvojila i Mali kristalni globus u veleslalomu sa 771. bodom, dok je Brinjone druga sa 750.

Prvo mesto u današnjem poslednjem veleslalomu sezone zauzela je Brinjone, koja je ostvarila vreme od dva minuta, 20 sekundi i pet stotinki. Druga je bila Novozelanđanka Alis Robinson, koja je za pobednicom kasnila sekundu i 36 stotinki.

Mali kristalni globus u slalomu osvojila je ranije Amerikanka Mikaela Šifrin, a do kraja sezone biće vožena još po jedna trka u spustu i superveleslalomu.

Lara Gut-Behrami je vodeća i u spustu i u superveleslalomu i ima šanse da narednog vikenda osvoji još dva Mala kristalna globusa u ovim disciplinama.

LARA GUT BEHRAMI SLAVILA U SOLDEU u veleslalomu i preuzela vođstvo u Svetskom kupu

10.02.2024. 18:21 18:26