Srpskim kajakašima 10 medalja NA OLIMPIJSKIM NADAMA u Poznanju

11.09.2023. 17:53 17:55
Izvor: Žofi Horvat iz Bezdana uzela tri odličja, foto: Kajak kanu savez Poljske

Srpska reprezentacija u kajaku ostvarila je veliki uspeh na Olimpijskim nadama u Poznanju pošto je osvojila 10 medalja. Za naš nacionalni tim takmičilo se 25 predstavnika, a pratilo ih je četiri trenera – Čaba Feher, Milenko Zorić, Apro Ištvan i Simo Boltić.

Bačkopalančani Strahinja Dragosavljević i Veljko Vještica su u kategoriji do 17 godina uzeli po tri medalje, od kojih su dve u dvosedu. Retko se desi da u jednoj trci dve najbolje posade budu iz iste zemlje, ali to je uspelo našim reprezentativcima. Dragosavljević – Vještica su osvojili zlato u K-2 200 m (33,95 sekundi), dok su srebrni bili Mihajlo Dadić – Steva Radosavljević (34,64). Dragosavljević – Vještica su se okitili bronzom u olimpijskoj disciplini K-2 500 m (1:39,50), Strahinja kompletirao set medalja različitog sjaja u jednosedu na 200 m osvojivši srebro (35,91), a Veljko je u K-1 500 bio treći (1:45,36).

Talentovana Žofi Horvat iz Bezdana, takođe se tri puta penjala na pobedničko postolje i uzela je zlato, srebro i bronzu u jednosedu, u kategoriji do 15 godina. Najsjajnija medalja pripala joj je u trci na 200 m (43,44), druga je bila na 1.000 m (4:27,56) a treća na 500 m, što je olimpijska disciplina (2:03,99).

Ognjen Kramer je prigrilio srebro u K-1 200 m (do 16 godina) rezultatom 37,81 sekunda, dok je četverac u sastavu Mihajlo Dadić, Marko Cvijanović, Stevan Stojanov, Mladen Popović doveslao do srebra (32,28).

Srbiju su još predstavljali Adam Kovač, Sergej Bajilov, Miljan Delić, Petar Lakićević, Vuk Perović, Mateja Molnar, Eleonora Nađ, Lidia Ladanji, Slavica Našagaćin, Jana Sarić, Andrea Vukašinović, Anja Loknar, Kaja Sarić, Biljana Cvijetić, Sonja Urtajl i Anja Kovačević.