SRPSKA STRELKINJA ZORANA ARUNOVIĆ PREKINULA POST NA SK U MINHENU: Zlatni uvod u Pariz

06.06.2024. 15:18 15:19
Izvor: Streljački savez Srbije

Reprezentativka Srbije u streljaštvu Zorana Arunović osvojila je u četvrtak zlatnu medalju vazdušnim pištoljem na prestižnom Svetskom kupu u Minhenu.

Arunovićeva, koja je dan ranije u kvalifikacijama bila sedma, dominirala je u finalu.

Od početka je vodila. Već posle prvih deset hitaca je imala skoro dva kruga više od najbližih rivalki. Naša olimpijka je bila jedna od tri Evropljanke među osam najboljih. Preostale dve predstavnice „Starog kontinenta“ su sredinom finala ispale iz trke za odličja. Srebro sa 4,3 kruga zaostatka za Zoranom osvojila je svetska prvakinja Ranksin Điang iz Kine. Treća je bila, takođe Kineskinja Ksue Li.

Ovo zlato je Zoranina druga medalja na velikim takmičenjima u 2024. godini (na EP u Đeru osvojila je srebro). Trijumfom u Bavarskoj je došla do 34. odličja na svetskim kupovima u karijeri.

– Srećna sam i uzbuđena jer je proteklo prilično vremena odkad nisam osvojila zlato u pojedinačnoj konkurenciji na velikom takmičenju – kazala je Zorana, koja je prethodno pojedinačno zlato osvojila na SK u Čangvonu 2022. – Sa sestrom i trenerom Jelenom dosta sam se pripremala za ovaj format takmičenja, da se kvalifikacije održavaju jednog dana, a finale sutradan. Očigledno smo našle dobru formulu. Pobeda u Minhenu mi uliva dosta samopouzdanja pred nastavak sezone.

Turnir u Minhenu je poslednje veliko takmičenje pred Olimpijske igre u Parizu, gde će biti primenjivan isti sistem kvalifikacija i finala.