Spinovcima najviše medalja na pojedinačnom državnom prvenstvu

17.11.2020. 13:48 13:52

Pojedinačno državno prvenstvo u stonom tenisu za osobe sa invaliditetom održano je u Zrenjaninu.

U hali Medison takmičilo se oko 60 stonotenisera i stonoteniserki u šest kategorija: žene u kolicima (1-5), muškarci u kolicima (1-3), muškarci u kolicima (4-5), muškarci stojeći (6-7),  muškarci stojeći (8) i  muškarci stojeći (9-10).

Najviše medalja na državnom prvenstvu osvojio je novosadski Spin – devet (dve zlatne, tri srebrne i četiri bronzane). Uz tri zlata u tri kategorije sa ekipnog prvenstva Spinovci su I ove godine najuspešniji klub u državi.

U kategoriji žena državna prvakinja postala je Nada Matić (Spin), koja je u finalu savladala klupsku i reprezentativnu koleginicu Borislavu Perić Ranković sa 3:1. I bronze su osvojile Spinovke, Sanja Mijatović koja je u polufinalu izgubila od Borislave (3:0) i Biljana Ubović od koje je bolja bila Nada (3:0).

Kod muškaraca u kolicima (1-3) zlato je osvojio Siniša Bradašević iz novosadske Tvrđave 021, koji je u finalu bio uspešniji od klupskog kolege Borisa Stoiljkovića sa 3:2. Bronzana odličja pripala su Goranu Perliću (K2, Zrenjanin) koji je polufinalu poražen od Siniše (3:2) i Mladenu Ćiriću (Tvrđava 021) od koga je bolji bio klupski kolega Boris (3:2). U kategoriji muškaraca u kolicima (4-5) sva odličja su pripala članovima Spina. Očekivano je najbolji bio Mitar Palikuća, koji je u finalu savladao Aleksandra Jevremovića sa 3:1, dok su treća mesta pripala Nemanji Ćuriću i Miroslavu Homi.

U kategoriji muškarci stojeći (6-7) državni prvak postao je Mihajlo Radovanović iz Tvrđave 021, koji je u finalu pobedio klupskog druga Ivana Bogdanovića sa 3:0. Bronzana odličja osvojili su Milan Mićović (San spin, Leskovac) koji je u polufinalu poražen od Ivana (3:2) i Mitar Đokić (K2) koji je izgubio od Mihajla (3:0). Kod muškaraca stojeći (8) zlato je pripalo Alekseju Radukiću (Tvrđava 021), srebro Milovanu Janićijeviću (San spin) koji je poražen u finalu sa 2:3, a bronze Draganu Vujisiću (Stib, Beograd), koji je u polufinalu izgubio od Milovana (3:0) i Miloradu Jovanoviću (Nais, Niš) od kog je bolji bio Aleksej (3:0). Kod muškaraca (9-10) najbolji je bio Nikola Kirćanski (K2), koji je u finalu savladao Dragana Bunčića (Spin) sa 3:1. Treća mesta su pripala članovima niškog Naisa Bojanu Jovanoviću, koji je u polufinalu poražen od Nikole (3:0) i Dariu Stošiću, od kojeg je bolji bio Dragan (3:1).