SJAJAN USPEH U DOHI Srpski plivač Andrej Barna u finalu Svetskog prvenstva, Crevar bez finala

14.02.2024. 19:13 22:40

DOHA: Srpski plivač Andrej Barna plasirao se u finale trke na 100 metara slobodnim stilom na Svetskom prvenstvu u Dohi, pošto je danas u polufinalu zauzeo peto mesto u ukupnom plasmanu sa vremenom 48.05 sekundi.

Prvi na cilje je stigao Kinez Žanle Pan sa vremenom 47,73 sekundi. Barni će ovo biti drugo finale na šampionatu u Dohi, pošto je sa muškom štafetom 4 x 100 slobodnim stilom osvojio sedmo mesto.

"Veoma sam zadovoljan, mnogo mi je bolje legla ova trka nego ona u kvalifikacijama. Možda sam malo promašio na kraju kada sam spustio glavu, zato me Mađar prestigao. Sve ostalo je bilo super. Pokušaću ovo da ponovim ili da budem malo brži u finalu“, izjavio je Barna, a prenosi Sportklub.

Finale je na programu u četvrtak od 17.20 časova po srpskom vremenu.

Srpska plivačica Anja Crevar nije uspela da se plasira u finale trke na 200 metara delfin stilom, na Svetskom prvenstvu u Dohi.

Crevar je u polufinalu zauzela deveto mesto, rezultatom 2:10,23 minuta. Finale je na programu u četvrtak od 17.02.