PETO uzastopno ZLATO za Borislavu Perić Ranković na EVROPSKOM PRVENSTVU ŠEFILDU, srebro za Anu Prvulović i bronza za Mitra Palikuću

07.09.2023. 16:55 17:03
Izvor: Youtube Printscreen

Srpski parastonoteniseri osvojili su tri medalje u singlu na Evropskom prvenstvu, koje se održava u britanskom gradu Šefildu.

Borislava Perić Ranković stigla je do pete uzastopne titule, a sedmog pojedinačnog zlata ukupno sa evropskih prvenstava. Ona je u finalu u klasi T4-5, lakše od očekivanog savladala Francuskinju Aleksandru Sent Pjer sa 3:0. Francuskinja je samo u drugom setu pružila dostojan otpor našoj šampionki. Pre toga je Beba u polufinalu je sa 3:0 pobedila vicešampionku sveta Nemicu Sandru Mikolašek, koja je u četvrtfinalu eliminisala Nadu Matić posle velike borbe sa 3:2.

Srebrnu medalju osvojila je Ana Prvulović u klasi T2 i time odbranila odličje osvojeno na prošlom Evropskom prvenstvu u Švedskoj. Ona je u duelu za srebro pobedila Grkinju Evantiju Burniu sa 3:1, a onda je u meču za zlato poražena od Italijanke Đade Rosi sa 3:0. Neizvesna borba vodila se u prvom setu, a pošto ga je Ana izgubila, kao da do kraja meča nije mogla to da zaboravi, pa je Italijanka u druga dva seta lako došla do pobede.

Bronzanu medalju osvojio je Mitar Palikuća u klasi T5, koji se u polufinale plasirao posle pobede od 3:0 u setovima u susretu sa Nikolasom Savant-Airom iz Francuske, a onda je u borbi za finale poražen od paraolimpijskog i svetskog šampiona Valentina Bausa iz Nemačke sa 3:0. Iako je u prvom setu lako izgubio, druga dva su bila znatno neizvesnija i Mitar je poražen posle borbe na razliku od po 14:12. On nije uspeo da odbrani srebro iz Švedske, ali je nastavio niz osvajanja medalja sa velikih takmičenja.

Blizu iznenađenja i plasmana u polufinale, a time i odličja, bio je Goran Perlić u klasi T2.Vodio je 2:1 u setovima  protiv paraolimpijskog i evropskog šampiona Fabijana Lamiroa iz Francuske, ali je na kraju poražen sa 3:2. U četvrtfinalu je igrao i Mladen Ćirić u klasi T3 i to je njegov do sada najveći uspeh u singlu na velikim takmičenjima. Izgubio je od svetskog i paraolimpijskog šampiona Tomasa Šmitbergera iz Nemačke sa 3:0 u setovima.

Evropsko prvenstvo se nastavlja nadmetanjima u dublovima i miksevima, gde srpski reprezentativci imaju nove šanse za odličja.

G. Malenović

Srpski parastonoteniseri obezbedili TRI ODLIČJA u singlu na Evropskom prvenstvu u Šefildu

06.09.2023. 15:30 15:33