Najtrofejnija sezona biciklističkog kluba Elite

30.12.2022. 11:50 11:56

Imaju razloga za zadovoljstvo članovi Biciklističkog kluba Elite iz Novog Sada jer im je 2022. godina bila najtrofejnija u istoriji.

Ovaj kolektiv postoji od 2000. i sa pravom će godinu na izmaku da upiše zlatnim slovima u svoje anale.

Riznica odličja obogaćena je 41 medaljom sa državnih takmičenja. Šampiona Srbije i pobednika nacionalnog kupa je čak 19, uzeto je 16 vicešampionskih titula i drugih mesta u kupu, kao i šest bronzi.

Seniorke su odbranile duplu krunu ekipno. Prvakinje su države na drumu i pobednice Kupa Srbije – Petra Galijan, Agota Ferenc, Kristina Jovanović i Andrea Jerinić. Značajan uspeh ostvarile su Petra Galijan, koja je u seniorskoj konkurenciji osvojila bronzu na državnom prvenstvu na drumu i Agota Ferenc kojoj je pripala medalja istog sjaja na hronometru. Petra je ušla i u reprezentaciju Srbije i nosila je dres sa državnim grbom na Trci kroz Vojvodinu.

Juniorka Katarina Marinac je imala razloga za dvostruko

slavlje. Prvakinja je države u brdskom biciklizmu, a vicešampionka u kriterijumu i MTB, a pobednica je kupa u MTB. Predstavljala je Srbiju na Balkanijadi na kojoj je zauzela sedmo mesto i prva je u istoriji kluba koja je uzela UCI bodove i to osvojivši peto mesto na Svetskom kupu u Mađarskoj.

Državni prvaci su u masters kategoriji Predrag Davidović (A, hronometar) i Milan Mečanin (D, drum) koji su i pobednici kupa u drumu, kao i Aleksandar Vujić (D, hronometar). Mlada nada kluba, Čanad Borši bio je odličan kod mlađih poletaraca i okitio se titulama u ciklo-krosu, kriterijumu, hronometru i MTB, vicešampion je u drumu, a pobednik je i kupa (drum).

Elite ima 32 člana, a po svemu sudeći taj broj će se povećati i u 2023. godini sigurno je da će se ređati još uspeha u svim kategorijama.