MOTO GP Markezu titula sve bliža

24.09.2018. 09:14 09:18
Izvor: Youtube Printscreen

Mark Markes, vozač Repsol Honde, pobedio je na Velikoj nagradi Aragona u Moto GP šampionatu. Prvak u kraljevskoj klasi slavio je ispred Andree Dovicioza iz Dukatija, dok je podijum kompletirao vozač Suzukija Andrea Janone.

Na startu trke viđen je incident, pošto je Horhe Lorenco, prvoplasirani u kvalifikacijama, izgubio kontrolu nad motorom i pao. Prvo mesto preuzeo je Doviciozo, koji je skoro do kraja držao čelo.

Markez je napadao, Italijan se branio, ali na kraju, u poslednjim krugovima, nije uspeo da izdrži atake šampiona.  Španac osvojio je novih 25 bodova (246) i na pet trka do kraja prvenstva ima ogromna 72 boda prednosti u odnosu na Dovija. Markez ima ogromnu šansu da osvoji petu titulu u kraljevskoj kategoriji, a sedmu ukupno.

Četvrti na Aragonu završio je Aleks Rins (Suzuki), peti je bio Dani Pedrosa (Repsol Honda), dok su prvih deset još kompletirali Aleš Espargaro (Aprilia), Danilo Petruči (Alma), Valentino Rosi (Jamaha), Džek Miler (Alma) i Maverik Vinjales (Jamaha).

Moto GP: Doviciozo pobedio u San Marinu

10.09.2018. 10:19 10:23
Moto GP: Lorenco na polu Silverstona

25.08.2018. 17:16 17:18
Moto GP: Doviciozu "pol" na Brnu, Rosi ispred Markesa

04.08.2018. 19:07 19:10