Moto GP: Doviciozo odložio šampiona

29.10.2017. 22:11 22:23
Izvor: FoNet

Vozač Dukatija, Italijan Andrea Doviciozo pobedio je na Velikoj nagradi Malezije odložio odluku o novom šampionu sveta za poslednju moto gran-pri trku koja se za dve nedelje vozi u Španiji.

On je uspeo da na mokroj pisti u Sepangu dođe do šeste ovogodišnje, a 15. pobede u karijeri, ispred klupskog druga Španca Horhea Lorenca i Francuza Žoana Zarka (Jamaha Tek 3 tim), i tako spreči Španca Marka Markeza (Honda), koji je na cilj stigao četvrti, da osvoji titulu, iako je uoči ove, pretposlednje trke šampionata imao 33 poena prednosti.

Honda je, trku pre kraja, postala ekipni šampion sveta "kraljevske klase".

Sada je razlika između jedina dva pretendenta na krunu 21 poen, i Markezu je za trijumf dovoljno da osvoji 12. mesto, pa da, i u slučaju da Dovociozo slavi na poslednjoj trci šampionata sveta, koja se 12. novembra vozi na pisti "Rikardo Tormo" za Veliku nagradu Valensije, osvoji četvrtu titulu u moto GP klasi i šestu u karijeri.

Rezultati:

1. Andrea Doviciozo (Italija) Dukati 44,51 minut, 2. Horhe Lorenco (Španija) Dukati 0,74 sekundi, 3. Žoan Zarko (Francuska) 9,73, 4. Mar Markez (Honda) Španija 17,76, 5. Dani Pedrosa (Španija) Honda 29,14, 6. Danilo Petruči (Italija) Dukatio 30,38, 7. Valentino Rosi (Italija) Jamaha 30,76 sekundi.

Plasman u šampionatu: 1. Markez 282, 2. Doviciozo 261, 3.Maverik Vinjales (Španija) Jamaha 226, 4. Rosi 197 poena...