MEDALJE SA BALKANIJADE U NOVOM SADU: Uz ime Filipa Stankovića dva državna rekorda, zlato Mijatovićevoj, srebro Šolaji

05.02.2024. 14:53 20:15
Izvor: Privatna arhiva

Atletska reprezentacija Srbije osvojila je 16 medalja (sedam zlatnih, pet srebrnih, četiri bronzane) na Balkanskom prvenstvu za juniore održanom u Beogradu uz tri oborena državna rekorda, od kojih su dva u režiji takmičara iz novosadske Vojvodine.

Filip Stanković i Nebojša Ilić, mlađi juniori, ovu sezonu u dvorani zaista čine posebno zanimljivom. Obojica su sada na 400 metara išla brže od najboljeg rezultata u Srbiji ikada koju je pre dve sedmice postavio Ilić zaustavivši štopericu na 50,12 sekundi.

Dvojac Vojvodine sada je išao ispod granice od 50 sekundi, ali je Stanković bio brži – 49,81 (prethodni lični rekord 50,64). To mu je donelo bronzu, a Ilić je zauzeo četvrto mesto vremenom 49,89.

Obojica su ispunili normu za Evropsko prvenstvo u Banskoj Bistrici ovog jula (49,90) za koje Ilić ima vizu i za 400 m preko prepona. Zlato je pripalo Rumunu Dragosu Nastasi (48,83), a srebro Turčinu Mustafi Ćinpolati (48,85).

Stanković i Ilić bili su i deo štafete 4x400 m koja je, takođe, išla bolje od državnog juniorskog – 3:20,43, a s njima su trčali još Miloš Nisić (Top džamp Beograd) i Veljko Dom (Požarevac).

Vuk Šolaja je izjednačio lični rekord u skoku uvis i sa 2,06 m postao je vicešampion Balkana, iako je mlađi junior. Mina Mijatović iz AK Borac s Klise trčala je u štafeti 4x400 m koja je osvojila zlato rezultatom 3:58,41. Na 60 m prepone bila je peta ličnim rekordom – 8,67 sekundi.

Tara Vučković (Crvena zvezda) uzela je srebro državnim juniorskim i mlađejuniorskim rekordom na 800 m – 2:08,10.

K. B.

Mina Mijatović i Nebojša Ilić državni rekorderi, Vuku Šolaji pet medalja na Prvenstvu Srbije

22.01.2024. 15:54 16:02
VREDAN REZULTAT ATLETIČARA VOJVODINE: Vuk Šolaja trenutno prvi u svetu

23.01.2024. 15:37 12:00
Atletičari Mina Mijatović i Nebojša Ilić odlični i na juniorskom državnom prvenstvu

30.01.2024. 10:59 11:05