KARATISTI HAJDUKA BRILJANTNO OTVORILI SEZONU Kuljani osvojili 12 medalja

22.02.2024. 14:53 14:55

Jedan od brendova po kojem je prepoznatljiv kulski opštinski sport je Karate klub Hajduk. Tako su, na otvaranju sezone „hajduci“ imali dva nastupa u kojima je učestvovalo čak 38 pojedinaca i šest ekipa. Članovi kluba su najpre nastupili na prestižnom međunarodnom turniru „Aranđelovac Open", na kojem je nastupilo više od 1000 takmičara iz 80 klubova iz devet zemalja. A Kuljani su osvojili šest zlatnih i šest srebrnih medalja što je Hajduk svrstao među najupešnije klubove na turniru.

Zlatne medalje su osvojili pionirka Milana Miletić, junior Rastko Mijanović, te mlađi seniori Milana Korica i Mihajlo Krnajac.  U klubu su izuzetno ponosni na činjenicu da su obe ekipe osvojile najsjajnije odličje: ekipa juniora u sastavu: Rastko Mijanović, Miloš Krnajac i Božidar Mrdak, kao i ekipa mlađih seniora u sastavu: Mihajlo Krnajac, Marko Pucar i Glorijan Štrangar. Srebrne medalje u Aranđelovcu osvojili su pionir Veljko Savić, nada Vojin Miletić, junior Miloš Krnajac, mlađi seniori  Aleksandra Đikić i Glorijan Štrangar, te senior Ratko Sekeruš.

Potom su mlađe uzrasne kategorije Hajduka nastupile na Prvenstvu zone Bačka, koje je održano u Staroj Pazovi, na ovom takmičenju učestvovalo je 22 pojedinca i četiri ekipe, svi oni su izborili plasman na Prvenstvo Vojvodine i tako poneli i epitet ubedljivo najuspešnijeg kluba na takmičenju.