Futsaleri Srbije nadigrali Brazil, dva gola Pršića

10.04.2019. 20:12 11:41
Izvor: Tanjug /Tanja Valič,ilustracija

Brazil je pao u, kao oko punom, Čairu, a za ubedljivu pobedu od 3:0 i veliko iznenađenje u prijateljskoj utakmici zaslužena je futsal reprezentacija Srbije.

Najveći posao u antologijskoj pobedi izabranika Gorana Ivančića protiv, po mnogima, najbolje ekipe u istoriji futsala, odradili su svemogući i neverovatni golman Miodrag Aksentijević sa 23 odbrane i Marko Pršić koji je postigao dva gola i asistirao pogotku Gorana Tomića.

Reprezentacija Srbije je na najbolji način iskoristila veliku podršku navijača i u prvom od dva prijateljska meča slavila protiv Brazila. Srbija se izuzetno branila protiv petostrukog svetstkog šampiona, počevši od golmana Aksentijevića koji je fanstastičnim odbranama izdržao početne nalete rivala i uneo sigurnost saigračima. Orlovi su se potpuno povukli i vrebali priliku iz kontra napada. U 4. minutu je izveden prekid za srpsku reprezentaciju, golman Brazila je intervenisao, ali pravo do Pršića, koji je zatresao mrežu i digao pun Čair na noge. Dragan Tomić je u 9. minutu uspešno realizovao kontru, započetu dubokom loptom do peterca Brazilaca, koju je Prišić odložio za precizan finiš Gorana Tomića. Kod prva dva gola veliku ulogu imao je i Slobodan Rajčević.

Naši fudbaleri su se u drugom poluvremenu potpuno prepustili posed lopte Brazilu, kome su svi napadi bili bezopasni. Potpuna pasivnost u ofanzivi svetske velesile... Baterija, Ferao, Gadeja, Rato i ostali brazilski asovi na sve načine su pokušavali da matiraju našeg golmana Aksentijevića, koji je pred kraj utakmice usled jednog projektila povredio i zglob desne ruke, ali nije dao lopti da uđe u mrežu. Kada su Brazilci u finišu krenuli na sve ili ništa, povukli su golmana kako bi imali igrača više u polju, ali takvo opredeljenje je kaznio Pršić, kada je na svojoj polovini oduzeo loptu Fernandu i plasirao je u nebranjenu mrežu. Marko Pršić postigao je pogodak 75 sekundi pre kraja, bilo je to neverovatnih 3:0 za Srbiju.

Naredni prijateljski meč ova dva sastava je sutra od 19 časova u Beogradu, u Štark areni.

J. Galić

Srbija - Brazil 3:0 (1:0)

NIŠ: Dvorana „Čair“, gledalaca: 4.500, sudije: Radojčić, Petrović i Nikolić (Srbija), strelci: Pršić u 16. i 39, Tomić u 31. minutu.

SRBIJA: Aksentijević, Rajčević, Pršić, Simić, Tomić, Rakić, Antonić, Petrov, Matijević, Vesić, Ramić, Lazarević, Vukadinović, Radovanović, Koljajić.

BRAZIL: Guita, Daniel, Bateria, Ferao, Gadeia, Marlon, Ronaljo, Rato, Santana, Fernando, Marlon, Paradinski, Fits.