EP za seniore do 23 godine u veslanju: Đerić i Slavnić u finalu

01.09.2018. 21:26 21:28
Izvor: Dubl skul Igro Đerić i Dušan Slavnić, foto: VSS

Srpski dubl skul je sa odličnom ocenom položio prvi test na Evropskom prvenstvu za seniore do 23 godine u Brestu.

Igor Đerić i Dušan Slavnić su u prvoj grupi kvalifikacija s vremenom 6:23.66 zauzeli drugo mesto i tako sa prvoplasiranom posadom Grčke izborili direktan plasman u finale, koje je na programu u nedelju od 12,50 časova.

Đerić i Slavnić su posle prvih 500 metara bili treći iza svetskih prvaka u dubl skulu za mlađe seniore Grka Touskosa i Stergiakasa i Rumuna Halmagaina i Kojokarua. Poredak tri prva čamca nije se menjao ni na ulasku u drugu polovinu trke. Tada je naš dubl skul krenuo u napad na čamac Rumunije. Borba prsa u prsa trajala je gotovo 500 metara, a iz nje su kao pobednici izašli Đerić i Slavnić. Posle dugotrajnog okršaja slomili su čamac Rumunije i zauzeli čvrst kurs ka finalu, završivši trku sa drugim rezultatom kompletnih kvalifikacija.

„Đerić i Slavnić su nešto slabije startovali, ali su to nadoknadili odličnim veslanjem u središnjem delu trke, koje im je donelo zaslužen plasman u finale. Imamo 24 časa da se pripremimo za okršaj za odličja, a videćemo u finalu koliko mogu bolje od onoga što su pružili u kvalifikacijama. Sve u svemu zadovoljan sam subotnjim izdanjem tim pre što im je to bila prva zvanična trka u ovom sastavu“, kazao je trener Aleksandar Ivković.