Elitovci uspešni na biciklističkom spektakularnom događaju u Italiji

07.08.2024. 10:57 11:03
Izvor: BK Elite

Biciklisti novosadskog kluba Elite učestovali su na trkama u Italiji.

MTB trke za nacionalni kup Italije za mlađe kategorije, ispod 13 godina, održane su na pistama G.S. Azzida pokraj grada Čividale del Frijuli.

Novosađani su bili specijalni gosti ovog događaja i imali su zapažena ostvarenja.

U najstarijoj kategoriji do 13 godina, Bjanka Karahoda i Čanad Borši osvojili su druga mesta. U konkurenciji je bilo više od 120 takmičara podeljenih u šest uzrasnih kategorija.

Drugog dana ovog veličanstvenog biciklističkog događaja pod nazivom Les Pod Challenge discesa učestvovali su i stariji.

U disciplini spust na „laganoj stazi” Sofija Miloš osvojila je prvo mesto, dok je Bjanka Karahoda bila druga. Na srednjoj stazi pobedio je Čanad Borši, dok je na teškoj stazi u kategoriji kadeta Čongor Borši zauzeo četvrtu poziciju, dok je Damjan Grković bio 13. Hunoru Velišeku pripalo je treće mesto kod juniora.

U disciplini paralel-slalom u apsolutnom poretku Elitovci su ostvarili sledeće plasmane – dečaci: 8. Čongor Borši, 16. Damjan Grković, 18. Čanad Borši, devojčice: 7. Bjanka Karahoda, 10. Sofija Milošev.

Poslednja disciplina bila je štafetni ciklo-biatlon u kojoj je Elite ukupno bio četvrti, a za najuspešnijeg strelca ove discipline proglašen je Čongor Borši (5 meta je oborio za šest sekundi).

Biciklistkinje Elita odbranile titulu: Novosađanke opet najbolje u državi

26.06.2024. 16:46 16:51