ČULA SE HIMNA SRBIJE Sara Ćirković osvojila titulu šampiona Evrope; „Očekujte medalju na OI”

27.04.2024. 18:58 19:07
Izvor: Bokserski savez Srbije

BEOGRAD: Srpska bokserka Sara Ćirković osvojila je titulu šampiona Evrope, pošto je danas u finalu šampionata u Beogradu, u kategoriji do 54 kg, ubedljivo savladala Rumunku Lakramioaru Perijok.

Nošena podrškom sa tribina hale "Aleksandar Nikolić" mlada predstavnica Srbije na Olimpijskim igrama u Parizu osvojila je prvo seniorsko zlato, nakon što je osvajala titule prvaka Evrope i sveta u omladinskoj konkurenciji.

Ćirković je osvojila prvo zlato za Srbiju na šampionatu u Beogradu.

Presrećna sam i preponosna, očekujte medalju na OI u Parizu

„Presrećna sam i preponosna jer sam na svom prvom seniorskom Evropskom prvenstvu i to na domaćem terenu osvojila zlato, rekla je srpska bokserka Sara Ćirković.

Ćirković je u finalu kategorije do 54 kg ubedljivo savladala Rumunku Lakramioaru Perijok.

"Meč je bio jako dobar, zadovoljna sam, dobra protivnica, dobar tempo. Očekivala sam težak meč", istakla je Ćirković i zahvalila se navijačima na podršci, posebno onima koji su doputovali iz Bratunca, Malog Zvornika i Zvornika.

Ćirković će predstavljati Srbiju na Olimpijskim igrama u Parizu.

"Mogu da obećam da ću se dobro spremiti, tako da očekujte medalju", poručila je Ćirković.

Prethodno je Kristina Nađ Varga, u kategoriji do 48 kg, poražena u finalu od Ruskinje Julije Čungalakove i osvojila je srebro.

Još dve srpske reprezentativke kasnije se bore za zlato - Natalija Šadrina protiv Ruskinje Nune Asatrijan, u kategoriji do 60 kg, kao i Kristina Kaluhova, u kategoriji do 63 kg, protiv Elene Babičeve iz Rusije.

Srpski ženski tim osvojio je još sedam bronzanih medalja, ukupno rekordnih 11 na šampionatu Starog kontinenta.