Bronza za Vasića i Mačkovića na EP u Varezeu

11.04.2021. 14:15 14:17
Izvor: Miloš Vasić (levo) i Martin Mačković (Foto: Arhiva VSS/Anđela Nišević)

Srpski veslači Miloš Vasić i Martin Mačković osvojili su danas bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u italijanskom Varezeu.

Vasić i Mačković su u disciplini dvojac bez kormilara zauzeli treće mesto u finalnoj trci.

Srebro su osvojili Italijani Lodo i Vičino, dok je zlatna medalja otišla u ruke hrvatskog dvojca braće Martina i Valenta Sinkovića.

Gledajući jučerašnja polufinala, samo je Francuska bila nešto slabija u odnosu na ostalih pet posada, koje su kroz cilj prošle u razlici od nešto preko dve sekunde. Računajući i to da je polufinalna trka u kojoj je učestvovao naš dvojac bila izuzetno uzbudljiva, i da je tada u finišu četiri najbrža čamca delilo samo 69 stotinki, jasno je bilo da nas očekuje uzbudljivo finale.

Na startu trke posada Hrvatske, koja je važila za glavnog favorita na EP, povukla je jako i pratkično na startu rešila pitanje pobednika u finalu. Naši momci su imali relativno sporiji start, bili su peti na prvom prolazu na 500 metara, ali su potom pojačali ritam i poboljšavali poziciju kako se trka nastavila.

Već na 1.000 metara Vasić i Mačković bili su treći, a potom je počela produžena trka sa Italijanima za poziciju broj dva, s obzirom na to da su braća Martin i Valent Sinković iz Hrvatske bili daleko ispred ostalih posada. Hrvati su u finišu malo izgubili na ritmu, a posade Italije, Srbije i Rumunije ušle su u jak finiš, prilično se približivši vodećima. Ipak, na kraju su Sinkovići prošli prvi kroz liniju cilja, u vremenu 6:23,37 minuta, a iako su Miloš i Martin jedno vreme držali i drugu poziciju, do srebra su došli Italijani Đuzepe Vićino i Mateo Lodo u vremenu 6:24,73, dok su naši momci osvojili bronzu zaustavivši štopericu na 6:25,58. Četvrto mesto zauzela je Rumunija (6:26,34), peto Holandija (6:32,09), a šesto Francuska (6:32,68).

Nešto pre finala dvojaca bilo je zakazano i D finale u konkurenciji muških skifova, ali naš Aleksandar Filipović nije izašao na regatnu stazu.

Udovičić čestitao Vasiću i Mačkoviću bronzanu medalju

Ministar omladine i sporta Srbije Vanja Udovičić čestitao je srpskim veslačima Milošu Vasiću i Martinu Mačkoviću osvajanje bronzane medalje u disciplini dvojac bez kormilara na Evropskom prvenstvu u Varezeu, u Italiji.

"Svaka čast momci na maestralnoj trci, kojom ste pokazali da naša Srbija uvek ima na koga da računa za osvajanje medalja na velikim takmičenjima! Nastavite da svojom istrajnošću i posvećenošću budete motivacija i inspiracija za sve, jer uspesi su uvek proizvod neodustajanja, spremnosti, velike želje i vere u sopstvene mogućnosti i pomeranje granica”, kaže se u čestitki ministra Udovičića.