BRAVO JUNIORI: Srbiji bronza u miksu na EP u džudou, medalju iskovali i takmičari iz Vojvodine

08.09.2024. 16:18 17:05
dzudo
Izvor: EJU/Carlos Ferreira

Džudo reprezentacija Srbije osvojila je bronzu u miksu na Evropskom juniorskom prvenstvu u Talinu.

Naš nacionalni tim je u borbi za treće mesto pobedio Tursku 4:3. Uspešno takmičenje u Estoniji na kom je osvojeno pet medalja u pojedinačnoj konkurenciji, Srbija je krunisala ekipnom bronzom.

Za našu ekipu u miksu borili su se Aleksandra Andrić (kategorija do 70 kg), Lana Lubura i Jovana Stjepanović ( 70 kg), Kristina i Nikolina Nišavić (57 kg), te juniori Veljko Simić (73 kg), Mihajlo Simin i Marko Jovanović (90 kg) i Milan Bulaja i Mateja Borojević ( 90 kg).

dzudo
Izvor: EJU/Gabi Juan

Aleksandra Andrić i Mihajlo Simin su članovi Novosadskog džudo kluba, a Aleksandri je ovo druga medalja u Talinu posle bronze u pojedinačnoj konkurenciji, na debiju na juniorskom EP, iako je i sledeće sezone kadetkinja.

Zlato su osvojili Zrenjaninac Milan Bulaja, džudista Proletera (100 kg), Miljan Radulj (90 kg) i Nikolina Nišavić (52 kg), dok je srebro pripalo Jovani Stjepanović (78 kg) iz Beočina, koja je članica Partizana.

Mateja Borojević, član bronzane miks ekipe brani boje subotičkog Spartaka.

K. B.

Izvor:
Dnevnik
BRONZANA DŽUDISTKINJA ALEKSANDRA ANDRIĆ ZA „DNEVNIK“: Iznenadila sam rivalke, zadovoljna sam borbama
dzudo

07.09.2024. 13:10 13:14
SJAJAN JUNIORSKI DEBI: Džudistkinja iz Novog Sada Aleksandra Andrić osvojila bronzu na Evropskom prvenstvu u Talinu