ALEKSANDRA PERIŠIĆ OTKRILA Zlato na Olimpijskim igrama mi je životni san

04.12.2023. 13:35 13:40
Izvor: Youtube printscreen/World Taekwondo

BEOGRAD: Srpska tekvondistkinja Aleksandra Perišić overila je vizu za Olimpijske igre u Parizu 2024. godine pošto je na finalnom Gran priju u Mančesteru osvojila četvrtu poziciju.

Perišić je naša prva tekvondistkinja koja je overila vizu za Olimpijske igre naredne godine čime je zvanično postala 51. član našeg olimpijskog tima.

"Biti deo tima Srbije za Pariz 2024. je ostvarenje jednog dela sna koji ću, nadam se, zaokružiti medaljom na samim igrama. Cela sledeća sezona će biti usmerena ka tom nastupu i nadam se ispunjenju mog najvećeg životnog sna, a to je zlatna medalja na Olimpijskim igrama", rekla je Perišić.

Mlada, 21-godišnja tekvondistkinja iz beogradskog tima Azija je na završnom Gran priju sezone osvojila četvrto mesto u kategoriji do 67 kilograma. Na turniru je ostvarila dva trijumfa. Prvo je savladala kineskinju Jie Song sa 2:0, potom i Rut Gbagbi iz Obale Slonovače istim rezultatom. Onda je u polufinalu izgubila od kineskinje Mengju Žang sa 2:0, a u borbi za treće mesto od Jordanke Julijane Al Sadek istim rezultatom.

"Nažalost nisam uspela da dođem do te toliko željene medalje što mi je baš teško palo. Nedostajalo je fokusa u poslednjoj borbi i na kraju mi je izmakla medalja za dlaku." Uz Aleksandru Perišić je Petra Butala, njen trener, koja naglašava da je uprkos četvrtom mestu u Mančesteru, glavni cilj ostvaren.