VAŽNA POBEDA SRPKINJA na EP za odbojkašice TIJANA BOŠKOVIĆ BRILJIRALA s 30 poena

21.08.2023. 19:09 19:19
Izvor: ossrb.org

GENT: Odbojkašice Srbije zabeležile su još jednu pobedu na Evropskom prvenstvu. Izabranice Đovanija Gvidetija su u A grupi u Gentu u derbiju savladale Poljsku sa 3:1. Posle sjajnog početka Poljakinja Srpkinje su u nastavku pokazale pravo lice i zasluženo stigle do važnog trijumfa. Ponovo je briljirala Tijana Bošković sa 30 poena.

Nisu dobro počele utakmicu Srpkinje. Poljakinje su vodile sve vreme u prvom setu, s tim što su naše devojke držale rezultat u egalu do 8:7, a onda je prednost rivala polako rasla, serijoom od 3:0 Poljakinje su se odvojile na 14:9. Nije funkcionisao servis kod naših devojaka, a nedostajali su i poeni ostalih naših napadača osim Boškovićeve. Za to vreme Poljakinje su dobro servirale, napadale i povećavale razliku. Pokušavao je naš selektor Gvideti tajm-autima i izmenama nešto da promeni, ali nije uspeo, jednostravno je došlo do pada energije u našim redovima. Na kraju su Poljakinje dobile prvi set sa ubedljivih 25:18.

Uzvratile su Srpkinje u drugom setu. Sve ono što nije funkcinisalo u prvom proradilo je u drugom setu - servis, dizanje, napadi, blok. Na servis Tijane Bošković Srbija se odlepila na 8:2, a onda su polako počele da poentiraju i ostale naše igračice, pa je ubrzo Srbija imala prednost i od 14:7, a posle jednog od najdužih poena poentirala je Ognjenovićeva za 17:9. Probao je selektor Poljakinja Stefano Lavarini izmenama da razmrda ekipu, ali i da sačuva glavne akterke za nastavak meča. Naše devojke su nastavile da dominiraju u svim segmentima igre i na kraju su ubedljivo slavile sa 25:13 i uspele da izjednače na 1:1.

Ponovo su Poljakinje u trećem setu uspostavile svoj ritam igre i stekle prednost, uspevale su da je održavaju, mada su naše devojke uspevale da dođu do poravnanja, a onda su 21. poenom Tijane Bošković uspele da preokrenu na 18:17, a i da steknu dva poena prednosti. No, nisu se dale Poljakinje, pa su u dramatičnoj završnici poenom Maje Aleksić Srpkinje slavile sa 25:23 i povele sa 2:1.

Odlično je Srbija počela i četvrti set, stekla odlučujuću prednost i zadržala je tokom celog seta. Poljakinje su se približile na pola seta sa dva bloka, ali je Gvideti na vreme tajm-autom smirio igračice i one su do kraja nastavile da igraju kako samo one znaju za pobedu od 25:18 u setu blokom Aleksićeve i 3:1. u meču.

Srpske odbojkašice u utorak su slobodne, a sledeći duel igraju sutra sa Mađarskom od 20 časova.

G. Mlenović

Poljska - Srbija 1:3 (25:18, 13:25, 23:25,18:25)

GENT: Top sport hala, gledalaca: 200, sudije: Akdemir (Turska) i Lopes Pinto (Portugalija).

POLJSKA: Stencel (l), Korneluk 8, Vitkovska 2, Golkovska 1, Stisiak 20, Fedusio1, Lukašik 9, Sciglovska (l), Volos, Slagovska, Venerska, Pacak, Rozanski 8, Jurčik 7.

SRBIJA: Buša 4, Lazović 1, Drča, Popović 4, Uzelac 7, Ognjenović 1, Kurtagić, Pušić (l), Bjelica, Aleksić 8, Stevanović 9, Jegdić (l), Bošković 30, Lozo 2.