UBEDLJIV TRIJUMF ODBOJKAŠA VOŠE NA POČETKU PRVENSTVA: Takovo bez šanse u Novom Sadu (FOTO, VIDEO)

06.10.2024. 17:35 19:35
odbojka

Ubedljivom pobedom nad Takovom odbojkaši Vojvodine počeli su domaće prvenstvo - 3:0 (25:19, 25:20, 25:17).

U 1. kolu Superlige crveno-beli su nadigrali goste iz Gornjeg Milanovca i drugi put za šest dana slavili pred svojim navijačima, nakon trijumfa nad Jedinstvom iz Stare Pazove u osmini finala Kupa Srbije.

Takovo, za koje igraju i nekadašnji članovi Voše, nije imalo adekvatan odgovor na igru domaćina.

Do 2:0 crveno-beli su došli tako što su sredinom setova lomili „otpor“ rivala nakon igre poen za poen. Bili su bolji i sigurniji u napadu, opet su dobro funkcionisali blok i odbrana, a i hrabar servis im se isplatio.

Kada su bili na korak od trijumfa Novosađani su „dodali gas“, odmah stekli osetniju prednost u trećem setu i dominirali su do kraja.

U sledećem kolu Vojvodina gostuje Mladom radniku u Požarevcu.

TOK UTAKMICE

Voši i treći set - 3:0

Kada su bili na korak od trijumfa Novosađani su „dodali gas“. U trećem setu su odmah stekli četiri poena viška (9:5), a razlika je brzo narasla na pet – 15:10. Trebalo je zadržati koncentraciju do kraja, a Voši je uspelo u tome. Blok Stankovića doneo je 19:14 i trasiran put ka pobedi. Ovaj set domaći su dobili rezultatom 25:17.

Novosađani na korak od pobede - 2:0

Isti scenario kao i u prvom setu. Novosađani su sredinom deonice „dodali gas“ i stekli osetniju prednost. Posle ujednačene igre, serijom 7-1 Voša je preokrenula sa 12:13 na 19:14. Igrala je bolje, servirala dobro i ni u jednom trenutku nije spuštala tempo. As Savovskog doneo je Voši 23:19 i ubrzo je na semaforu bilo 25:20 i 2:0.

odbojka

Vojvodina vodi 1:0

Narančićeva startna postava: Kulpinac, Milanović, Ubiparip, Stanković, Kokeza, Savovski i libero Nedić.

Novosađani su uspeli sredinom seta da slome otpor gostiju nakon igre poen za poen. Bili su sigurniji u napadu, daleko bolji u odbrani i posle dva vezana bloka, Kokeze i Kulpinca stigli su na „plus 4“ – 20:16. Imali su otvoren put ka dobitku ove deonice i rutinski su završili posao – 25:19.

UOČI UTAKMICE

Odbojkaši Vojvodine u nedelju od 18 časova u maloj sali Spensa dočekuju Takovo u 1. kolu Superlige.

Izabranici Marka Narančića u domaće prvenstvo ulaze osokoljeni pobedom nad Jedinstvom iz Stare Pazove u utorak u osmini finala Kupa Srbije. Crveno-beli su slavili nakon preokreta i u neizvesnom taj-brejku.

Mladi sastav Novosađana motivisan je da pred domaćim navijačima trijumfom počne šampionat.

Vojvodina – Takovo 3:0 (25:19, 25:20, 25:17)

NOVI SAD: Mala sala Spensa, gledalaca: 200, sudije: Savić, Zotović (Beograd).

VOJVODINA: Antunović 1, Nedić (libero) 1, Perović 1, Kulpinac 7, Milanović 3, Marić, Elezović, Ubiparip 10, Mišković (libero), Kopitić, Stankoviić 16, Kokeza 6, Aleksić 1, Savovski 7.

TAKOVO: Antić, Kalajanović, Stefanović, Terzić 1, Grković 3, Matić, Peruničić 13, Stašević (libero), Matijas 6, Prišić 8, Ćibić, Mimović (libero), Rudić 6, Polomac 6.