UBEDLJIV TRIJUMF JEDINSTVA Odbojkaši Vojvodine poraženi pred revanš Kupa Srbije sa Partizanom

23.12.2023. 20:53 20:55
Izvor: Dnevnik/F. Bakić

Odbojkaši Vojvodine domaće prvenstvo u 2023. godini završili su ubedljivim porazom u 12. kolu od Jedinstva u Staroj Pazovi.

Novosađani nisu uspeli u drugom međusobnom susretu ove sezone da opet trijumfuju nad Staropazovčanima, koji su im se ovom prilikom revanširali istom merom jer je u Spensu u 1. kolu bilo 3:0 za domaćina.

Ekipa Marka Narančića godinu je završila skorom od sedam pobeda i četiri poraza, a ima utakmicu manje, jer je odložen duel sa Partizanom, koji će biti odigran u januaru 2024. Vojvodina je ove srede poražena i u Kragujevcu od Radničkog, koji je slavio u taj- brejku i sa dva neuspeha u nizu dočekaće najvažniju utakmicu, revanš polufinala Kupa Srbije sa crno-belima koji igra u sredu, 27. decembra u Novom Sadu. U prvom susretu crveno-beli su pobedili 3:2.

Jedinstvo je sada na svom terenu bilo bolje od mladog sastava Vojvodine i zasluženo je slavilo. Ovo je Staropazovčanima treća pobeda u Superligi, a imaju devet poraza i na dnu tabele su.

U prvom setu se vodila izjednačena borba, mada su domaći razliku pravili dobrim servisom. Vojvodina je poslednji put povela 18:17 i tada je Jedinstvo preokrenulo, na as Micića. Do kraja su Staropazovčani bili sigurni u napadu, a Eremić ih je sa tri vezana poena doveo do 1:0.

Karađorđe – Partizan u toku

U drugom setu je Jedinstvo upravo servisom napravilo osetniju prednost. Dva asa Micića i jedan Ćuka doneli su ekipi vođstvo 10:6, a brzo je bilo i 15:11. Narančić je tražio bolju kombinaciju, vršio je izmene, Voša je uspela da se približi na poen zaostatka (19:18) ali do kraja duela nije mogla da parira domaćinu, kom je u završnici i pomogla greškama – 2:0.

Držali su se Novosađani u trećem setu, vraćali se u više navrata iz minusa, pa su uspeli da režiraju egal (23:23), ali je Micić, uz grešku Savovskog stavio tačku na ovaj duel za konačnih 3:0.

Jedinstvo (SP) – Vojvodina 3:0 (25:20, 25:19, 25:23)

STARA PAZOVA: Hala sportova, gledalaca: 150, sudije: Balandžić, Zotović (Beograd).

JEDINSTVO (SP): Kaurin (libero), Ćuk 4, Domonji, Ilinčić (libero), Pešut 7, Radišić, Eremić 14, Ristić, Bjelica 10, Topalović, Škrbić, Micić 20, Marjanović, Koničanin.

VOJVODINA: Đogić (libero), Bajandić 6, Milanović, Negić (libero), Rudić 2, Elezović 1, Ubiparip 7, Mišković, Stanković 17, Kokeza 5, Kisić 1, Dakić, Savovski 7, Kopitić 2.