TRIJUMF U DERBIJU: Odbojkašice Novog Sada od 0:2 do revanša Užičankama

13.02.2024. 22:00 22:04
Izvor: ŽOK Novi Sad

Odbojkašice Novog Sada pobedile su u derbiju Prve lige Srbije Jedinstvo u Užicu rezultatom 3:2 i to pošto su se vratile u duel nakon gubitka prva dva seta.

Novosađanke su se u 14. kolu revanširale Užičankama za poraz koji su doživele u Spensu u prvom međusobnom susretu ove sezone, kada su u taj–brejku izgubile 14:16.

Ovo je izabranicama Danijele Kijac Vulović 12. pobeda i sada imaju isti skor kao prvoplasirano Jedinstvo (12–2).

Nadoknadile su žuto–plave zaostatak od dva seta i sve je ponovo odlučeno u taj–brejku. U petoj deonici viđeno je nekoliko preokreta, a posle izjednačenja 9:9 Novi Sad je preuzeo stvar u svoje ruke i serijom 4–0 stigao nadomak trijumfa – 13:9.

Dobro su se Novosađanke branile u polju, igrale su borbeno, nisu olako prepuštale poene, a Užice im je servis greškom poklonilo prvu meč loptu (14:10).

Blokom je zaustavljen napad domaćina za konačnih 15:11 i veliku pobedu od 3:2 na kraju.

Novi Sad će u sledećem kolu ugostiti Borac iz Čačka, 10. tim na tabeli.