Superliga: Pobeda Vojvodine za kraj

24.02.2018. 22:17 22:18
Izvor: F. Bakić/Blok Vojvodine zaustavlja smeč Buše

Odbojkaši Vojvodine NS seme trijumfom nad Mladim radnikom završili su ligaški deo sezone, nastavili niz pobeda na domaćem terenu, a još ranije su osigurali vodeću poziciju za plej-of.

Novosađani su opravdali ulogu favorita, a ispustili su samo drugi set koji su Požarevljani odigrali na vrhunskom nivou.

Već do prvog obaveznog odmora u uvodnom setu Novosađani su imali osetnu prednost (12:8), posle odličnih servisa i aktivnog bloka. Zbog velike prednosti malo su se opustili, što su gosti iskoristili da priđu na svega tri poena minusa, ali posle bloka Kujundžića i kontre Suhinjina vratili su domaće sve na prethodnu meru, a vođstvo su zaključili servisima Kujundžića.

Uzvratili su Požarevljani dobrim servisom, veoma brzo poveli, ali je Vojvodina vratila egal do obaveznog odmora. Dva slaba poteza Simića bila su dovoljna za vođstvo gostiju, a potom i uzastopni blokovi Duduja doneli su izjednačenje.

Izgubljeni set naljutio je aktuelnog šampiona koji je posle tri uzastopan as servisa Kujundžića poveo 8:3 u trećem setu. Bez obzira na prednost nastavio je domaćin da dominira iz početnog udarca i lagano došao do novog vođstva. U četvrtom setu Mladi radnik imao je snage da parira u ranoj fazi, a kada je Vojvodina posle dobrih servisa Stevanovića povela 12:8 samo se čekao kraj susreta. Još jednom su gosti pripretili, ali nisu mogli više od časnog poraza na terenu aktuelnog šampiona.

M. Ristić

Vojvodina NS seme - Mladi radnik 3:1 (25:18, 17:25, 25:17, 25:21)

NOVI SAD:- Mala sala SPC "Vojvodina", gledalaca 300, sudije: Janković (Stara Pazova), Savić (Beograd).

VOJVODINA NS SEME: Simić 10 (5bl), Vučićević, Bajandić, Stanković, Stevanović 6, Vemić, Kujundžić 17, Peković (l), Mehić 18, Šormaz, Todorović 1, Suhinjin 18.

MLADI RADNIK: Duduj 12, Pajtić, Savić 4, Kovačević 11, S. Ilić 1, Medan, Tonić, Buša 21, Lončar, Popović 13, I. Ilić (l), Jelić.