Superliga: Pobeda odbojkaša Vojvodine nad Ljižanima

12.11.2021. 19:58 13:54

Uz dosta uspona i padova mešoviti sastav Vojvodine NS seme možda i teže nego što se očekivalo stigao je do trijumfa nad odbojkašima Spartaka iz Ljiga.

Gosti su imali snage da dobro namuče šampiona u drugom i da uzmu treći set, a potom im je ponestalo snage. Istina, Novosađani su posle izgubljenog seta dodali gas i vratili se na nivo sa početka susreta kako bi zabeležili pobedu u sedmom kolu Superlige. Sada su na skoru 5-2. Kao što je i najavio, strateg Voše Slobodan Boškan na teren je izveo kombinovani sastav.

Pošto je domaćin u laganom ritmu poveo 1:0, dešavanja na terenu išla su, za njega, neočekivanim tokom. Iako je stigao i do 2:0, morao je dobro da se pomuči kako bi istopio vođstvo sve borbenijih Ljižana, koji su imali i pet poena viška. Sa dva asa Mehića konačno se preokrenulo (17:16), ali je usledila nova opasnost. Serijom 4–0 uz tri poena Nadaždina (dva asa) Ljig je izjednačio na 23:23. Zato je Zečević, s druge strane bio odličan, a greškom u napadu gosti su dodatno pogurali Vošu do 2:0.

Bili su Novosađani primorani da i u trećem setu jure rezultat, a Boškan da pravi izmene. Uveo je mladog Vujovića, a potom je i promenio dijagonalu i na terenu su se našli Parapunov i Luka Čubrilo, da bi šansu dobio i Bošnjak. Ništa, međutim, nije moglo da poremeti nalet Spartaka, koji je u finišu imao 23:17. Na servise Vujovića, Voša je pripretila, stigla do 21:23, ali su ovog puta Ljižani u prelomnim trenucima imali veću koncentraciju pa su smanjili na 2:1.

Vratili su se crveno–beli u prepoznatljiv ritam, ponovo su vodili glavnu reč i bez većih problema dobili četvrti set za konačnih 3:1.

Vojvodina NS semeSpartak 3:1 (25:17, 25:23, 21:25, 25:17)

NOVI SAD: Mala sala Spensa, gledalaca: 100, sudije: Đerfi, Balandžić.

VOJVODINA NS SEME: Simić 6, Brborić (libero 2), L. Čubrilo, Bajandić 4, Vujović 2, Zečević 13, Negić (libero 1), Rudić 5, Vilimanović 1, Parapunov 1, Mehić 13, Bošnjak 2.

SPARTAK: Kopunović, Fet 2, Ivanović (libero 2), Vukadinović, Avramović, Nadaždin 18, Matić 1, Glavinić 15, Lozić 2, Milovanović, Janković (libero 1), Maksimović 1, Koničanin 2, Bekrić 8.