Superkup: Novi Pazar savladao Vojvodinu i osvojio prvi ovosezonski trofej

02.10.2018. 18:36 22:19
Izvor: Dnevnik (F. Bakić)

Odbojkaši Novog Pazara odbranili su Superkup i osvojili prvi ovosezosnki domaći trofej.

Iako je Vojvodina NS seme slovila za favorita, domaćin je smogao snage da odigra na visokom nivou i iskoristi sve mane Novosađana koji su igrali bez povređenog Radevića, a treba reći da su se prvi dizač Kostić i trener Nikolić pridužili timu pre dva dana.

Vojvodina je bila konkretnija od početka susreta, blokovi Kovačevića doneli su uvodnu prednost, a uvećao ju je Fundora sa dva prolaza i asom (7:3) i prinuđen je bio Zatrić da reaguje tajm-autom. Igrali su se Novosađani, prolazili kontranapade i bez problema uvećavali prednost koja je veoma brzo iznosila 14:5. Na servise Dace su domaći napravili seriju i malo po malo topii zaostatak te došli na svega poena zaostatka (17:18). Pokrenula se Voša i pobegla na 22:18, ali je domaćin uzvratio i poveo serijom 5:0 (23:22), a boljim servisom je osvojio prvi set.

Od početka drugog seta je Vojvodina držala kontrolu, imala prednost od nekoliko poena, ali su domaći uvek uspevali da se vrate. Tek u drugoj polovini seta su crveno-beli napravili odlučujuću prednost serijom dobrih servisa Kovačevića i od rezultata 18:19, poveli 18:24 i uskoro je stiglo izjednačenje.

Igralo se snažno sa obe strane početkom trećeg perioda igre, domaće je držao u igri Blagojević, a aktuelni šampion je gradio igru. Ipak, dosta problema na prijemu servisa doveli su Vošu u situaciju da juri rezultat. Na servise Vijeckog i poena iz bloka Kujundžića i Todorovića, Vojvodina je konačno izjednačila (19:19), a na kontri je pogrešio Kujundžić i to je domaćin iskoristio i ubrzo poveo novom serijom 3:0. To je bilo dovoljno da domaćin osvoji treći set i ponovo povede.

Raspucao se Vijecki i Voša je povela 8:5 početkom četvrtog seta, ali je Novi Pazar imao minimalno vođstvo na tehničkom tajm-autu (12:11). Ponovo su crveno-beli bili bez rešenja u napadu, a poneka greška je gurala protivnika. U samu završnicu su domaći ušli s dva poena viška (21:19), a ma koliko da je Voša pokušavala, nije imala rešenje za Blagojevića, ali se tu istakao i sudija Petrović oštetivši Novosađane. Na kraju, blok Novog Pazara je odlučio i zadržao trofej superkupa.

M. Ristić

Novi PazarVojvodina NS seme 3:1 (26:24, 19:25, 25:22, 25:21)

NOVI PAZAR: Hala “Pendik”, gledalaca: 800, sudije: Petrović (Užice), Janković (Niš).

NOVI PAZAR: Sretenović 2, Polomac 3, Zatrić (l), Eremić 7, Daca 1, Živanović, Zuković (l), Božović, Subotić, Blagojević 25, Radosavljević 7, Halilović, Milutinović, Prušević.

VOJVODINA NS SEME: Simić 5, Vučićević, Fundora 3, Škundrić (l), Negić (l), Kovačević 6, Vijecki 11, Kujundžić 12, Kostić, Mehić 10, Todorović 1, Rudić, Perić.

Superkup za odbojkaše: Vojvodina i Novi Pazar za trofej

01.10.2018. 21:47 21:49