Srpski odbojkaši u Čikagu savladali Iran

17.06.2018. 08:47 08:48
Izvor: OSS

ČIKAGO: U 11. kolu Lige nacija muška odbojkaška reprezentacija Srbije savladala je večeras u Čikagu selekciju Irana sa 3:2 (21:25, 25:22, 27:25,  20:25,15:11) i sa učinkom od sedam pobeda i četiri poraza nalazi se na sedmom mestu.

U izuzetno važnom meču odbojaši Srbije su uspeli da četvrti put u ovogodišnjoj Ligi nacija dobiju odlučujući set i da zabeleže pobedu koja ih ostavlja u trci za plasman na završni turnir šest najboljih timova.

Posle jučerašnjeg fantastičnog izdanja Iranaca u duelu sa Poljskom i pobede izabranika Igora Kolakovića od 3:0 očekivalo se da će večerašnji meč biti veoma težak i to se obistinilo.

Odbojkaši Irana su odlično počeli meč i dobili su prvi set, ali je usledio odgovor reprezentacije Srbije i brzo izjednačenje.

Presudan je bio treći set, koji je u neizvesnoj završnici pripao našem timu. Iranci su, istina, još jednom podigli nivo igre i izjednačili su na 2:2, ali su se dosta potrošili i na početku odlučujućeg seta Srbija je povela sa 3:0 i tu prednost je čuvala do kraja.

Briljantnu partiju prikazao je korektor našeg tima Alaksandar Atanasijević, koji je osvojio 32 poena, a dobri su bili i srednjaci sa deset poena iz bloka.

Srbija sutra u 12. kolu igra protiv Poljske. Eventualna pobeda bi nas dovela nadomak plasmana na završni turnir, a u slučaju poraza u poslednja tri kola morali bismo da pobedimo Kanadu, Japan i Kinu i da se nadamo da će nam drugi

rezultati ići na ruku.

Srbija: Atanasijević 32, Ivović 13, Katić 9, Podraščanin 9, Krsmanović 8, Kovačević 6, Lisinac 3, Jovović 2, Mijailović 2, Kostić 1, Okolić, Luburić, Majstorović, Rosić. Greške protivnika 24 poena.

Iran: Ebadipur 21, Jali 13, Šafei 12, Mirzajanpur 11, Šarifi 9, Golami 4, Faezi 3, Maruflakrani 2, Gaemi, Gafur, Moharad, Vadi, Marandi, Harzatpurtalatapeh. Greške protivnika 32 poena.