Šampionski početak Novosađana: Vojvodina NS seme – Radnički (K) 3:0

22.02.2020. 21:25 21:31

Vojvodina NS seme – Radnički (K) 3:0 (25:13, 25:15, 25:21)

Odbojkaši Vojvodine NS seme zabeležili su maksimalnu pobedu u prvom kolu mini-lige i za svega 70 minuta završili posao protiv Radničkog iz Kragujevca. Po završetku obaveza u Ligi šampiona, Novosađani su sve misli okrenuli domaćim takmičenjima i sjajnom igrom upisali tri boda koja ih ostavljaju na liderskoj poziciji. Blok je ponovo bio segment koji je odlučio, Vojvodina je imala 15, a Radnički svega dva na utakmici.

Silovito je krenuo šampion, napao servisom, a blokovima Mašulovića, Blagojevića, Todorovića i Rudića pravio je velike probleme napadačima iz Kragujevca i poveo je sa ogromnih 14:5. Raspucan je bio Blagojević, uz Mehića, te se pobrinuo za sigurne napade crveno-belih i konstantno povećanje vođstva sve do dvocifrene razlike na kraju seta koji je završen ekspresno.

Vodili su Šumadinci 5:4 početkom drugog seta, ali su dobri servisi Todorovića inicirali seriju 6:0 Novosađana i preokret posle iskorišćenih kontri Blagojevića i Mehića te poena iz bloka istih igrača, a priključio se i Rudić s dva bloka za velikih 10:5. Dve greške domaćih i blok Jekića bili su dovoljni da gosti uhvate ritam i primaknu se na dva poena minusa (11:9), ali je ponovo blok Voše bio element koji je pravio razliku, a Todorović je vratio brzih plus četiri (14:10). Nisu pomogle izmene gostima, pa ni tajm-aut, jer su Novosađani već bili u šampionskom ritmu i povećali su prednost na ogromnih sedam poena viška (19:12). Todorović je razigravao svoje napadače bez greške, a uz bolji blok Voša je udvostručila vođstvo u setovima.

Treći set je počeo boljom igrom gostiju koji su u nekoliko navrata imali po dva poena prednosti posle bloka Milutinovića i poneke greške Novosađana. Ipak, as servisom je Bajandić doneo izjednačenje (12:12), ali je Radnički preko Jekića iskoristio kontre i ponovo imao prednost od dva poena (16:14). Održavali su Kragujevčani taj višak, ali samo na kratko. Serija 4:0 Novosađana sve je preokrenula, raspucao se Blagojević u pravom trenutku i doveo šampiona na prag pobede (20:18). Aktivirao se i blok crveno-belih, Mašulović i Mehić, za sigurnu pobedu na početku mini-lige.

M. Ristić

NOVI SAD: Mala sala Spensa, gledalaca: 400, sudije: Stevanović (Beograd), A. Popović (Sremski Karlovci).

VOJVODINA NS SEME: Lakčević (l), Bajandić 4, Bojičić, Kovačević, Negić (l), Mašulović 12, Buša, Blagojević 17, Radović, Todorović 3, Rudić 9, Perić, Mehić 11.

RADNIČKI (K): Milutinović 2, Goić 3, Vidović, Pantović (l), Ristić 4, Đurić, Petrović 2, Lopar 3, Jekić 8, Matić, Dukić 4, Perović (l), Stevanović 1, Krstić.

Vojvodina – Radnički (K) 3:0

Partizan – M. Radnik 2:3

Niš – Spartak (S) 3:0

1.Vojvodina     19     15     4      50:25        43

2.Niš     19     15     4      50:26        41

3.M. radnik     19     12     7      46:32        38