PRVA POBEDA ODBOJKAŠA SRBIJE u kvalifikacijama za Olimpijske igre, savladan Tunis

01.10.2023. 08:26 08:30

Odbojkaši Srbije uspeli su da prevaziđu težak poraz od Turske u prvom kolu B grupe kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre, koji se  igra u Tokiju, i da u drugom kolu sigurnom igrom dođu do prve pobede. Izabranici Igora Kolakovića savladali bez većih problema Tunisa sa 3:0 posle 67 minuta igre.

Srbija je mirno i koncetrisano igrala, uz naglasak na dobroj odbrani i bloku. Sve to je dovelo i to kvalitetnih napada koje Tunis nije uspeo da zaustavi. Dosta je selektor Igor Kolalović promešao karte za ovaj duel. Postava u kojoj su bili Todorović, Luburić, Ivović, Perić, Mašulović, Nedeljković i libero Kapur, od starta meča nametnula je jak ritam i uz igru sa malo grešaka dominirala u bloku i napadu.

Srbija je imala u prvom setu sigurno vođstvo od 21:15, ali je onda dozvolila rivalu da priđe na dva razlike (22:20). Međutim, onda su naši igrači uspeli da vežu dva poena odu na 24:20 i na kraju ovaj period igre reše sa 25:21. U drugom setu poveli su Srbi sa 5:1, a onda imali prednost i od ubedljivih 19:11, tako da su mirno priveli set kraju slavivši sa 25:16 i poveli sa 2:0. U trećem setu vodila se egal borba do 15:15, a onda je usledila mini serija od 3:0 naših odbojkaša, što je bilo dovoljno da se razlika zadrži do kraja i pobedi u setu sa 25:21 i u meču sa 3:0.

Sada sledi dan pauze, a utorak Srbija od 6 časova ujutru igra sa Egiptom. Samo dve selekcije sa ovog turnira plasiraće se na Olimpijske igre.

Srbija - Tunis 3:0 (25:21, 25:16, 25:21)

TOKIO: Hala Jojogi, gledalaca: 800, sudije: Kačador (Brazil) i Mokri (Slovačka).

SRBIJA: Kovačević, Kapur (l), Krsmanović, Ivović 12, Kujundžić 1, Batak, Perić 15, Atanasijević, Mašulović 8, Luburić 18, Krsteski (l), Podraščanin, Todorović, Nedeljković7.

TUNIS: Kadi 3, Ben Slimene 4, Korbosli (l), Ben Otmen 4, Karamosli 4, Ben Romdane 16, Agrebi 4, Naga 2, Mrabet, Mbareki, Ben Tahar, Ben Jusef 6, Buguera, Hmisi (l).

G. Malenović

ODBOJKAŠI SRBIJE porazom od Turske STARTOVALI u kvalifikacijama za Olimpijske igre

30.09.2023. 08:27 08:30