Prva liga: Domaćin rutinski do bodova

25.01.2021. 12:50 12:52
Izvor: Odbojkaši Novog Sada ekspresno do pobede

Odbojkašima Novog Sada bilo je potrebno nešto više od jednog sata da dođu do pobede nad Klekom u 13. kolu Prve lige.

Vojvođanski derbi između dve ekipe, koje su pre susreta bile jedna do druge na tabeli, nije doneo mnogo neizvesnosti i plavo-beli su i drugi put u sezoni maksimalnim rezultatom savladali Banaćane.

Domaćin je lako poveo 1:0, a najveća borba vodila se u drugom setu koji je Klek odlično počeo (4:1), a Novosađani su prvi put uspeli da pređu u vođstvo sredinom deonice. Gosti se nisu predavali, bili su uvek na poen, dva zaostatka, ali u završnici nisu imali dovoljno koncentracije, grešili su, a Novi Sad je to znao da kazni. Ni drugi izgubljeni set nije poljuljao Klek, poveo je u trećem 7:1, domaćini su se malo unervozili, ali su se na vreme trgnuli i serijom 9-0 preokrenuli, a potom su rutinski završili utakmicu.