Polufinale plej-ofa: Vojvodina u finalu, nadigran Mladi radnik

13.04.2019. 21:27 21:30
Izvor: Odbojkaši Vojvodine slave plasman u finale, foto: Dnevnik (F. Bakić)

Odbojkaši Vojvodine NS seme imaće priliku da još jednom odbrane titulu šampiona Srbije pošto su se plasirali u finale plej-ofa.

Novosađani su sa 3:0 u pobedama savladali Mladi radnik, posle dva puta po 3:0, treći susret polufinalne serije završen je posle dugih i veoma kvalitetnih pet setova.

Nije bilo lako Novosađanima, jer se od početka videlo da su Požarevljani došli da odigraju na sve ili ništa, ali ipak, kvalitet i timski duh prevagnuli su na stranu aktuelnog šampiona koji je predvođen Maranom Kujundžićem i Davidom Mehićem slavio pobedu.

Prvi set protekao je u vođstvu Mladog radnika koje je u jednom trenutku iznosilo šest poena (15:9), ali do kraja Kujunyić, Radević i društvo uspeli su da sustignu i prestignu u završnici za vođstvo. Drugi set bio je nešto izjednačeniji i odlučili su nijanse ovoga puta na drugu stranu za izjednačenje. Igralo se na rezultatskoj klackalici, a Mladi radnik je boljim servisom i blokom u završnici osvojio drugi set iako je u tom periodu igre načinio čak 11 grešaka.

Posle dva neizvesna seta crveno-beli su dodali gas i pokazali šampionsko lice. Pucali su Vučićević i Mehić, a serija od 5:0 sredinom seta bila je dovoljna za novo vođstvo. Bolje je počeo Mladi radnik četvrti period igre, poveo 5:1, ali su to Novosađani brzo sustigli. Smenjivali su se timovi u vođstvu sredinom ovog seta, s tim što je Vojvodina imali kontrolu, ali ponovo je dominirao blok gostiju koji je u završnici doneo odlučujući taj-brejk.

Kontrolisali su gosti peti set, vodili uglavnom sa dva poena prednosti, a kada su kontranapadom Kovačevića poveli 10:7 sulutilo je sve na produžetak polufinalne serije. Ipak, zablistao je u završnici David Mehić, a rezultatski povratak inicirao je Vijecki. Uvek je domaćin dolazio prvi do meč lopte, a iskoristio je tek četvrtu i trasirao put ka novom finalu.

U drugom polufinalnom okršaju odbojkaši Spartaka iz Subotice savladali su Crvenu zvezdu u Beogradu rezultatom 3:1 (25:22, 25:27, 25:23, 25:22) i tako izborili četvrti susret koji će se igrati na severu Bačke 16. aprila.

M. Ristić

Vojvodina NS seme - Mladi radnik 3:2 (27:25, 27:29, 25:17, 22:25, 18:16)

NOVI SAD: Mala sala SPC Vojvodina, gledalaca 400, sudije: Simonović (Kragujevac), Zelenović (Beograd).

VOJVODINA NS SEME: Simić 3, Vučićević 19, Fundora, Škundrić (l), Megić (l), Kovačević 5, Vijecki 7, Kujundžić 26, Kostić, Mehić 18, Radević 7, Todorović 1, Rudić, Perić.

MLADI RADNIK: Buša 21, Pajkić, Savić 4, Vuličić, Kovačević 18, S. Ilić 7, Batak 2, Stević, Ubiparip (l), Lečić 6, Nadaždin 1, I. Ilić (l), Jelić 1, Kejta 23.