OTPOR NOVOSAĐANA U DVA SETA: Poraz odbojkaša Vojvodine u šesnaestini finala CEV kupa

22.11.2023. 20:29 20:59
Izvor: F. Bakić

Odbojkaši Vojvodine poraženi su maksimalnim rezultatom od Rio Duero Sorije u prvoj utakmici šesnaestine finala CEV kupa u Spensu.

Crveno–beli su uprkos ubedljivo izgubljenom duelu, pružili jak otpor rivalu u prva dva seta, u kojima je odluka o pobedniku pala u neizvesnim završnicama. Imaće, naime, težak zadatak u revanšu kako bi izborili plasman u sledeću fazu.

Španska ekipa je igrala bolje u Spensu, brzu odbojku, dobro se branila, a Novosađani su pružili maksimum u duelu sa kvalitetnim protivnikom.

Novosađani su posle početne ujednačene borbe uspeli da steknu veću prednost i bili su u dobrom položaju pošto su vodili 15:10 u prvoj deonici. Španci su ipak uhvatili priključak i disali su za vratom crveno-belima. Voša je u završnici vodila 21:19, ali su gosti, sigurniji u tim trenucima, preokrenuli na 23:21. Nisu se lako predali Novosađani, spasili su jednu set loptu (24:24) mada su drugu šansu Španci iskoristili za 26:24 i 1:0.

Iako su posle vođstva na početku drugog seta (7:5) morali da jure rezultat, crveno-beli su pružili jak otpor rivalu u završnici, koja je opet bila neizvesna. Odlični Savovski je dva puta režirao izjednačenja u finišu, ali do kraja nije bilo rešenja za ubojiti napad Duero Sorije, koja se našla na korak od trijumfa.

Upravo tako je španski tim i zakoračio u treći set, želeći da stavi tačku na ovaj duel. Stekli su gosti ubedljiviju prednost od pet poena i uspešno je čuvali, uz i dalje čvrstu odbranu pa su ubrzo i stigli do cilja – pobede u Novom Sadu.

Revanš je 29. novembra u Španiji. Pobednik ovog dvomeča će u osmini finala (13. i 20. decembar) igrati protiv boljeg iz duela između mađarskog Kapošvara i švajcarske Šenoa Ženeve.

Vojvodina – Rio Duero Sorija 0:3 (24:26, 22:25, 20:25)

NOVI SAD: Mala sala Spensa, gledalaca: 600, sudije: Jener (Turska), Jalčin (Holandija).

VOJVODINA: Đogić (libero), Bajandić 6, Milanović 2, Negić (libero), Rudić 7, Elezović 3, Ubiparip 5, Stanković 3, Kokeza, Kisić, Dakić, Savovski 13, Kopitić 8.

RIO DUERO SORIJA: Salvador, Lopez 2, Flores 11, Olalja 12, De Vijal, Zamorano 8, San Martin, Sančiz, Himenez (libero), Kuna 15, Donemek 4, Tenorio, Aulisi (libero).

K. Bugarski

NAVIJAČI SNAGA U PRELOMNIM TRENUCIMA: Odbojkaši Vojvodine danas u crveno-belom derbiju dočekuju Zvezdu za plasman u polufinale Kupa Srbije (19)

08.11.2023. 07:50 07:54
MLADI TIM POČINJE EVROPSKU PRIČU: Odbojkaši Vojvodine u četvrtak gostuju Žitomiru u CEV kupu

25.10.2023. 09:43 09:49