ODBOJKAŠICE JEDINSTVA BEZ ODBRANE SUPERKUPA: Mladost i neiskustvo uzeli danak, TENT-u konačno trofej

27.09.2024. 21:10 21:51
odbojka

Staropazovčanke su imale priliku da uzmu treći Superkup.

Odbojkašice Jedinstva iz Stare Pazove nisu uspele da odbrane trofej Superkupa pošto su izgubile od TENT-a 1:3 (24:26, 21:25, 25:21, 10:25).

Izabranice Jova Cakovića ispustile su prvi pehar koji brane ove sezone od sva tri domaća. Posle istorijskog uspeha, osvajanja prve titule prvaka države, Kupa Srbije i Superkupa, šampionski sastav nije ostao zajedno i igračice su nastavile karijere u inostranstvu i drugim klubovima.

Tako je ekipa iz Stare Pazove u izazove ušla u kompletno novom, podmlađenom sastavu. Jeste im falilo iskustva u neizvesnim završnicama setova, ali u duelu sa iskusnijim protivnicama, kojima su održale i čas odbojke u trećem setu, pokazale su da će i ove sezone biti tvrd orah.

TENT je konačno uspeo da osvoji Superkup, posle nekoliko propuštenih prilika. Ovo je jedini pehar koji mu je nedostajao.

Najveća žal Jedinstvu ostala je zbog prvog seta, u kom je uspelo da preokrene nakon minusa od četiri poena i stigne do 23:20Potom je imalo dve set lopte (24:22), ali Obrenovčanke su serijom 4-0 ipak uzele set i povele 1:0 posle velike borbe od skoro 40 minuta.

Izjednačeno je bilo u drugom setu, ali su Staropazovčanke popustile pred krajdok je TENT „dodao gas“. Jedinstvo je bilo u minusu samo poen (21:22), a rivalke su ponovo napravile seriju i sa tri vezana poena režirale 25:21 i našle se na korak od pobede.

odbojka

Opustile su se Obrenovčanke, misleći da su već završile posao, što su Staropazovčanke iskoristile. Igrale su gotovo bez greške u napadu i čuvale prednost od pet poena (16:11). Dva puta je za kratko vreme taj-autom reagovao trener TENT-a Igor Žakić, ali ništa nije urodilo plodom, bilo je i plus sedam za Jedinstvo (20:13) i na kraju opstanak u utakmici – 2:1.

Kao da su se zadovoljile osvojenim setom, pa su izabranice Jova Cakovića stale sa igrom, a Obrenovčanke su želele da naplate izgubljenu deonicu. Vodile su glavnu reč i lako završile posao za prvi trofej Superkupa.

Jedinstvo – TENT 1:3 (24:26, 21:25, 25:21, 10:25)

GORNJI MILANOVAC: Dvorana Breza, gledalaca: 2.000, sudije: Rogić, Balandžić (Beograd).

JEDINSTVO: Keser, Lakićević 3, Mačković, Punišić (libero), Vujović 1, Pavlović, Zubić 19, Cvetković 6, Marinković 7, Klopić 10, Stjepović, Kukilo 12, Micić, Hlebian.

TENT: Arsić, Ćirić, Popović, Ranković 4, Andrić, Terel 19, Sajić 13, Mijatović 13, Nataša Čikuc-Dins 11, Kričković, Nađa Čikuc-Dins (libero), Jaramazović, Stanojević 6, Gočanin.