Odbojkaši Vojvodine ubedljivi protiv Mladog radnika

27.10.2018. 19:34 19:37
Izvor: Dnevnik (F. Bakić)

Za svega nešto više od sat vremena odbojkaši Vojvodine NS seme počistili su sa terena tradicionalno neugodnog rivala iz Požarevca, ekipu Mladog radnika (3:0).

Od početka do kraja susreta aktuelni šampion vladao je situacijom, držao kontrolu nad utakmicom i rezultatom sve vreme ne dozvolivši protivniku ni promil šanse.

Pri tom, trener Novosađana Duško Nikolić iskoristio je taj luksuz pa je odigrao u kombinovanoj postavi gde su zapaženiju rolu dobili dizač Vuk Todorović i primač servisa Pavle Perić. Odmorili su ovom prilikom igrači koji su se profirisali za startnu postavu, jer šampiona Srbije već u sredu očekuje revanš susret 2. kola kvalifikacija sa Neftohimikom iz Burgasa.

Početnih 5:0 u prvom setu odmah je pokazalo ko je sa kakvim ambicijama ušao u meč. Sjajan servis i blok vodili su crveno-bele ka konstantnom povećavanju prednosti, dobri su u napadu bili Mehić i Perić pa je vođstvo domaćih veoma brzo rešena.

Igralo se poen za poen u drugom setu, a serijom 4:0 do osetnijeg vođstva došli su igrači Vojvodine (12:8) na tehničkom tajm-autu. Grešili su gosti, a svaka greška donosila je povećanje nervoze što je bilo evidentno, a sa druge strane posle aseva Vijeckog i Perića Voša je povela 18:11 i najavila brzo dupliranje rezultata.

Rutinska igra domaćina nastavljena je i u trećem setu, na obaveznom odmoru imali su ogromnu prednost (12:6). Igrali su crveno-beli gotovo bez greške, što ne bi moglo da se kaže za Požarevljane, pa je veoma brzo zaključena maksimalna pobeda i napravljena dobra uvertira za sredu kada će Vojvodina pokušati da se domogne treće runde kvalifikacija za Ligu šampiona.

M. Ristić

Vojvodina NS seme - Mladi radnik 3:0 (25:15, 25:17, 25:15)

NOVI SAD: Mala sala SPC “Vojvodina”, gledalaca 300, sudije: Savić (Beograd), Popović (Kraljevo).

VOJVODINA NS SEME: Simić, Vučićević, Fundora, Škundrić (l), Negić (l), Kovačević 8, Vijecki 10, Kujundžić, Kostić, Mehić 12, Radević 12, Todorović, Rudić, Perić 11.

MLADI RADNIK: Buša 6, Šćepanović, Bajkić, Savić 2, Vulikić 1, Kovačević 9, Batak 1, Lečić 3, Nadaždin 3, Ilić (l), Jelić 1, Kejta 6.