Odbojkaši Vojvodine savladali Takovo u 10. kolu Superlige

03.12.2021. 19:24 19:28
Izvor: Dnevnik (F. Bakić)

Vojvodina NS seme – Takovo 3:1 (25:19, 23:25, 25:21, 25:22)

Iako je pobeda nad Takovom i pre utakmice bila upisana odbojkašima Vojvodine NS seme, trebalo je posao odraditi na terenu i maksimalno ozbiljno pristupiti duelu sa daleko slabijim protivnikom. Šampion se u 10. kolu vratio na trijumfalni kolosek u Superligi, pošto mu je u prethodnom Ribnica prekinula niz i opravdao je ulogu favorita, ali je odužio put do nova tri boda pošto je gostima iz Gornjeg Milanovca prepustio set. Sada su Novosađani na skoru 7–3, a Takovo je i dalje na dnu tabele, jer mu je ovo deveti poraz.

Niš – Spartak LJ (16)

Nisu crveno–beli ušli sveži u ovaj megdan, s obzirom na to da su u sredu igrali Ligu šampiona, a potom putovali nazad iz Berlina. Do 1:0 stigli su u laganom ritmu, jer su im gosti parirali samo na početku seta. Iako je izgledalo da će isti scenario biti i u nastavku, Takovo je zaigralo na sve, ili ništa, a domaćin je izgleda potcenio rivala. Kada su gosti preokrenuli (13:12) držali su konce u svojim rukama i nije ih poljuljalo ni to što je u egalu na kraju seta Vojvodina dva puta povela – 1:1. Osokoljeni režiranim izjednačenjem igrači iz Gornjeg Milanovca bili su ravnopravan protivnik i u nastavku, ali su crveno–beli ipak imali inicijativu. Razliku od tri poena (19:16) Boškan je iskoristio da u igru uvede i prvog korektora Radoslava Parapunova, kako bi se posle oporavka od povrede polako uigravao. Pošto je ponovo došla do prednosti u setovima (2:1) Voša je vodila glavnu reč i mada su joj gosti do kraja disali za vratom, nisu mogli da se ponadaju drugačijim ishodom od poraza.

NOVI SAD: Mala sala Spensa, gledalaca: 100, sudije: Savić, Jovanović (Beograd).

VOJVODINA NS SEME: Simić 7, L. Čubrilo 3, Bajandić 12, Vujović, Zečević 17, Negić (libero 1), N. Čubrilo, Mišković (libero 2), Vilimanović, Parapunov 2, Mehić 13, Bošnjak 1.

TAKOVO: Đurić, Ćorić 2, Jestrović, Gavrilović, Polomac 2, Barkov 6, Petrović (libero), Ilić, Aleksić 8, Ivanović, Milivojević 11, Krstić 14, Pantić 1, Mocić (libero).