Odbojkaši Vojvodine NSS zabeležili još jedan trijumf

11.10.2020. 20:01 20:04
Izvor: Igrači Vojvodina NS seme zadovljni maksimalnim učinkom Foto: F. Bakić

Niš – Vojvodina NS seme 0:3 (22:25, 21:25, 23:25)

Odbojkaši Vojvodine NS seme savladali su Niš u petom kolu Superlige i tako zabeležili četvrti trijumf.  Iako su se Nišlije pokazale kao tvrd orah, pogotovo u trećem setu. Moglo je sve da se izjalovi Novosađanima na početku, jer su uprkos konstantnom vođstvu, u završnici prvog seta dozvolili domaćinu da izjednači (22:22). Srećom, Simić je postavio neprobojni blok, a Niš je zabeležio dve greške, pa je Voša ipak povela 1:0.

Nije sve krenulo po planu u drugom setu za crveno–bele. Poklonili su četiri poena domaćinu, koji je brzo stekao 8:3. Reagovao je Gavrančić tajm–autom, a mini–simultanku odigrao je tada Mašulović. Nanizao je četiri poena, jedan manje uknjižio je Perić i na njihovim krilima šampion je uhvatio priključak (10:10). Potom je serijom 6:0, uz opet odličnog Mašulovića, konačno prvi put poveo u ovom setu (20:17). U razmeni grešaka, domaćin je uspeo da se približi na poen zaostatka (22:21) ali je nastavio u istom maniru i tako je olakšao posao Voši, koja je stigla na korak od trijumfa. .

Nisu Nišlije posustale ni posle izgubljena dva seta i borile su se ravnopravno u trećem. Posle uvodnog vođstva Novosađana, domaćin je preokrenuo (17:15) i sve je vodilo ka tome da će uzeti ovaj set. Imao je Niš 21:18, pa i 22:20, ali šampiona ne treba otpisivati ni u jednoj situaciji. U igri nerava Voša je polako gradila priliku za izjednačenje. Uzela je preko Perića, Mašulovića i Blagojevića sledeća četiri poena, koja su joj na kraju donela preokret i 25:23 za konačnih 3:0.