ODBOJKAŠI SRBIJE SE PROTIV KANADE OPRAŠTAJU OD PARIZA: „Orlovima“ presudio Japan za prolaz u četvrtfinale

03.08.2024. 09:10 09:12
Izvor: FIVB

Odbojkaši Srbije večeras (subota) u 21 čas igraju poslednju utakmicu protiv Kanade kojom će završiti takmičenje na Olimpijskim igrama u Parizu, jer nisu stigli do četvrtfinala.

Trebalo je ovo da bude duel odluke za „orlove“ ali pošto je sinoć Japan u porazu od SAD uzeo set (1:3) presudio je našoj ekipi u borbi za plasman u četvrtfinale.

„Plava četa“ se nadala da će pobedom nad Kanadom uspeti da prođe kao jedna od dve najbolje trećeplasirane ekipe dalje, ali je na kraju završila kao treća trećeplasirana i ostala kratkih rukava.

Odbojkašima Srbije, koji su se pojavili na Olimpijskim igrama prvi put posle 12 godina i Londona 2012, preostaje da odigraju meč s Kanađanima i oproste se od Pariza.

„Orlovi“ su u prvoj utakmici odigrali odlično i favoritu za odbranu zlata, Francuzima, pred punim tribinama uzeli su dva seta, ali je potom usledio iznenađujuć ubedljiv poraz od Slovenije.