Odbojkaši Bojvodine NS seme osvojili Superkup

23.09.2020. 20:26 12:56
Izvor: Dnevnik (F. Bakić)

Obojkaši Vojvodine NS seme pobedenici su Suprekupa Srbije za 2020. godinu.

Važili su odbojkaši Vojvodine NS seme za favorita u Superkupu protiv Partizana i tu ulogu su opravdali savladavši rivala iz Beograda za prvi pehar u sezoni. Novosađani su u maloj sali Spensa odbranili trofej i napravili su korak ka ostvarenju zacrtanih ciljeva, a to je ponovo osvajanje sve tri domaće krune.

Vitrine velikana iz Srpske Atine obogaćene su trećim peharom Superkupa i iako je prvenstvo već u toku, ipak se može reći da je ovo odličan početak sezone crveno–belih. Morala je Voša da ostavi iza sebe kiks u Kraljevu i poraz od Ribnice u drugom kolu šampionata i prema onome što je prikazala na terenu protiv Partizana, u potpunosti je uspela u tome.

Nisu kalkulisali Novosađani i u duel s Beograđanima ušli su borbeno. Diktirali su tempo, stekli su brzo sedam poena prednosti i bili su konkretniji u napadu. Gosti su “dodali gas” pred završnicu (21:19), ali su zaređali četiri greške kojima su pogurali Vošu do 1:0. Pao je domaćin u nastavku, dok su se crno-beli razigrali. Držali su sve vreme konce u rukama i sa 20:16 bili su nadomak izjednačenja. Nisu se Novosađani predavali i “zakuvali” su finiš drugog seta. Bili su u minusu samo poen (24:23) ali su greškom pomogli Partizanu da iskoristi drugu set loptu za 1:1.

Posle velike borbe u trećem setu odlučivale su nijanse. Gosti su vodili na početku, ali je Voša preuzela inicijativu. Grešili su rivali maltene pođednako, crno-beli su držali korak i odmah se videlo da će pobednik ove deonice biti poznat posle neizvesne završnice. Ispostavilo se da je Partizan ipak više grešio u najbitnijim trenucima. Približio se na 23:21, ali je potom poklonio dva poena domaćinu koji je ponovo poveo - 2:1. Ispostavilo se da je gubitak tog seta ostavio traga na ekipu Bojana Janića, jer je Voša vodila glavnu reč u četvrtom setu. Parirali su gosti na početku, ali su se Novosađani posle “odlepili”, brzo su stigli do 19:13 i bili su na putu ka trijumfu.