Odbojkaši Vojvodine osvojili Superkup savladavši Partizan (video, foto)

12.10.2023. 21:35 22:05
Izvor: Blok Novosađana pokušava da zaustavi Marinovića, foto: F. Bakić

Odbojkaši Vojvodine osvojili su prvi trofej u sezoni. Podmlađena četa Marka Narančića savladala je Partizan sa 3:1 i osvojila Superkup. Novosađani su se tako revanširali Partizanu za poraz od prošle sezone u Superkupu. Ovo je Vojvodini peti Superkup.

Vojvodina je odlično počela prvi set i na servis Rudića povela sa 5:0. Partizan nije uspeo da se oporavi od tog brzog vođstva Novosađana do kraja tog perioda igre. Vojvodina je održavala visoku prednost do 24:17, kada je Partizan serijom od 3:0, od čega sa dva odlična bloka smanjio na 24:20, ali je onda Vojvodina iskoristila četvrtu set loptu i povela sa 1:0.

U drugom setu su obe ekipe napravile dosta grešaka u prvom delu seta, ali je Partizan počeo bolje. međutim, Vojvodina je uspela da napravi preokret na servis Stankovića i onda da u nastavku seta uveća prednost i stigne do 20:16 i 21:18, a onda je greškama vratila Partizan u život koji je stigao do izjednačenja 21:21 posle poena Mrdaka. No, posle 23:23 uspela je Vojvodina konačno da prelomi, pa je Staniković 14. poenom na utakmicui doveo Vojvodinu do vođstva od 2:0 (25:23).

Treći set je mnogo bolje počeo Partizan, Vojvodina je dosta grešila, tako da su crno-beli ubrzo poveli sa 12:7 i 15:11. Kontrolisali su crno-beli igru tokom čitavog seta, ali je Vojvodina uspela serijom od 3:0 najviše zahvaljujući poenima Bajandića da priđe na "minus jedan" (15:14), ali ubrzo je usledila nova serija Partizana za mirnu završnicu. Pokušao je trener Vojvodine Narančić izmenama nešto da učini, ali Vojvodina je nastavila sa greškama i posle 11. u setu Partizan je smanjio rezultat na 2:1 (25:21). U četvrtom setu Vojvodina je ponovo zaigrala mnogo bolje, a Novosađane je ovom setu predvodio odlični Ubiparip koji je postizao ključne poene.

Uz njega je odličan tokom celog meča bio Stanković. Uspela je Vojvodina da prelomi rezultat sredinom seta i onda uđe u mirnu završnicu, pa je izuzetno mladi tim stigao ubrzo do pobede sa 3:1 (25:19).

Đula Mešter, predsednik OSS, predao je Žarku Kisiću, kapitenu Vojvodine, trofej namenjen pobedniku Superkupa Srbije za 2023. godinu.

Petar Bogunović, predsednik OSV i potpredsednik OSS, i Danilo Mrđa, direktor takmičenja OSS, uručili su zlatne medalje odbojkašima Vojvodine.

Ivan Knežević, generalni sekretar OSS,  predao je Miliji Mrdaku, kapitenu Partizan Efbeta, plaketu namenjenu finalisti Superkupa Srbije.

Gordan Vilimanović, predsednik Međuokružnog odbojkaškog saveza Raško – Rasinskog okruga, i Zoran Pavličević, delegat Skupštine OSS, uručili su srebrne medalje odbojkašima Partizan Efbeta.

Vojvodina - Partizan 3:1 (25:20, 25:23, 21:25, 25:19)

KRUŠEVAC: Gradska hala, gledalaca: 2.000, sudije: Popović i Simić.

VOJVODINA: Đogić (l), Lagundžin 3, Bajandić 9, Milanović 3, Negić (l), Rudić 10, Elezović, Ubiparip 14, Stanković 23, Kokeza, Kisić, Dakić, Savovski 7, Kopitić.

PARTIZAN: Bićanin1, Milosavljević, Dopuđ, Popović (l), Marinović 9, Močević, Mrdak 19, Tadić 15, Đurđević, Cvetković, Petrović 7, Krsteski (l), Bjelica 6, Alekisć.

G. Malenović

BORBA ZA PRVI TROFEJ: Mladi odbojkaši Vojvodine danas protiv Partizana u Superkupu (19 č – RTS 2)

12.10.2023. 08:37 08:51