Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

PRVA LIGA SRBIJE

OČEKIVANA POBEDA ODBOJKAŠA NOVOG SADA: Dunav volej ređa poraze, žuto-plave ispustile trijumf

30.03.2025. 11:46 11:54
Izvor:
Dnevnik
спорт
Foto: OK Novi Sad/Robert Balaž

Odbojkaši Novog Sada trijumfovali su u 23. kolu Prve lige Srbije, dok su Dunav volej i odbojkašice Novog Sada doživeli poraz.

Plavo-beli su očekivano slavili na gostovanju poslednjoj ekipi na tabeli, Jagodini – 3:1 (25:10, 25:22, 25:21, 25:20). Upisali su 18. pobedu i uz pet neuspeha zadržali su drugu poziciju na tabeli, iza Velikog Gradišta (19-4). 

U sledećem kolu tim Nedžada Osmankača će ugostiti beogradski Železničar, iz donjeg dela tabele, a za kraj će mu ostati najteži dueli – derbi lige u Velikom Gradištu, a potom susret sa Smederevom, koje je treće u poretku (16-7). 

Dunav volej je nastavio sa porazima i nanizao je šesti. Ovog puta bolji je, u Novom Sadu, bio Laki star iz Beograda 3:0 (25:23, 25:23, 25:17). Visok plasman koji je ekipa Veljka Petkovića imala na polovini sezone i na startu drugog dela, sada je definitivno izgubljen. Dunav je trenutno deveti (11-12). Ni u sledećem kolu neće Novosađani imati lak zadatak jer idu u Kruševac na megdan šestoplasiranoj Bagdali (12-11). 

Odbojkašice Novog Sada nisu uspele drugi put u sezoni da savladaju Zlatibor. Žuto-plave su u prvom susretu na gostovanju slavile u pet setova, a sada su na domaćem terenu izgubile istim rezultatom – 2:3 (25:21, 20:25, 26:28, 25:23, 16:18). Sa 19 pobeda i četiri poraza ekipa Danijele Kijac Vulović je pala na treće mesto na tabeli. U sledećoj utakmici gostovaće fenjerašu Novom Pazaru. 

Izvor:
Dnevnik
Pošaljite komentar
ODBOJKAŠICE NOVOG SADA ČUVAJU MESTO U VRHU TABELE: Rumljani se revanširali odbojkašima iz Srpske Atine, Dunav volej u seriji poraza
спорт

ODBOJKAŠICE NOVOG SADA ČUVAJU MESTO U VRHU TABELE: Rumljani se revanširali odbojkašima iz Srpske Atine, Dunav volej u seriji poraza

24.03.2025. 12:36 12:40
REVANŠ ODBOJKAŠA NOVOG SADA DUNAV VOLEJU U GRADSKOM DERBIJU: Novosađanke preokretom „skočile“ na drugo mesto

PRVA LIGA SRBIJE

спорт

REVANŠ ODBOJKAŠA NOVOG SADA DUNAV VOLEJU U GRADSKOM DERBIJU: Novosađanke preokretom „skočile“ na drugo mesto

17.03.2025. 09:24 10:10