Novi poraz odbojkašica Srbije u Ligi nacija

13.06.2021. 20:48 20:59
Izvor: freeimages.com, ilustracija

RIMINI: Podmlađena i oslabljena ženska odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je u drugom meču četvrtog vikenda Lige nacija u Riminiju od Južne Koreje 3:1 (25:13, 23:25, 25:13, 25:23).

Novim, sedmim porazom, odbojkašice Srbije nastavile su takmičenje u Ligi nacija, a sada je od njih u 11. kolu četvrtog vikenda bila bolja Koreja, koja je došla tek do drugog trijumfa.

Ponovo je ekipa Aleksandra Vladisavljeva prikazala lošu partiju, a ovog puta bila je bez kapitenke Katarine Lazović i važne karike Sare Carić. Loše su naše devojke zakoračile u duel i uopšte nisu mogle da pariraju protivnicama u prvom setu, koji su olako prepustile sa samo 13 osvojenih poena. Bolja igra usledila je u nastavku, uz donekle poboljšanu odbranu, pa je Srbija mogla da diktira tempo i održava razliku od dva poena.

Zakomplikovala je posao pred kraj, kada vođstvo 22:19 nije uspela da sačuva i dopustila je Koreji da izjednači 23:23, ali je na kraju ipak posao uspešno odradila za izjednačenje. Usledio je još jedan loš set Srpkinja, možda i gori nego prvi, potpuno bez odbrane i ni jedne raspoložene igračice, što je rezultiralo vođstvom Koreje od 2:1.

Držale su se Srpkinje dobro u sledećem setu, održavale su nadu da mogu do taj–brejka izjednačivši na 23:23, ali su protivnice u finišu imale više koncentracije, ali i sreća pa su ipak slavile 3:1.

Četvrti vikend Srbija završava danas u podne utakmicom sa Rusijom.

K.B.

Koreja – Srbija 3:1 (25:13, 23:25, 25:13, 25:23)

RIMINI: Dvorana Sajma, bez prisustva publike, sudije: Šaban (Egipat), Vojček (Poljska).

KOREJA: S. Li 6, D. Li 7, D. Han, Kim 2, An 1, E. Park 5, Oh, Kim Jon 27, S. Han, J. Park 12, Jang, Juk, Jeong 14, Pjo.

SRBIJA: Uzelac 4, Jakšić, Kocić 7, Lozo 8, Đorđević 2, Medić 4, Marković 3, Savić 10, Bukilić, Delić, Đurđević, Gočanin, Cvetković, Mirosavljević 16.