Liga nacija za  odbojkaše: Prvenac Srbije

26.05.2018. 22:14 22:48

Srpski odbojkaši zabeležili su prvu pobedu u Ligi nacija. Izabranici Nikole Grbića, posle poraza u prvom kolu trunira, koji se igra u Kraljevu, uspeli su da savladaju Nemačku sa 3:1.

U odnosu na utakmicu protiv Brazila selektor Grbić je malo „promešao karte“, pa su se u postavi pored standardnih Kovačevića, Lisinca i Jovovića, našli i Luburić, Katić i Okolić, kao i libero Majstorović. To izgleda na početku nije iznenadilo Nemce. Gosti su bolje počeli utakmicu i na tehničkom tajm-autu vodila sa 8:4. Ubrzo su Đanijevi izabranici imali i sigurno vođstvo od 16:11. Naši odbojkaši nisu imali snage da se vrate u ovaj set, pa su Nemci poveli sa 1:0.

Usledilo je potpuno drugačije izdanje srpskog tima u nastavku meče. Nošeni na krilima publike probudili su se Kovačević, Luburić i Ivović, a Jovović je sve bolje pronalazio i upošljavao svoje saigrače. Bolji prijem doneo je i raznovrsniji napad što je brzo urodilo plodom. Izjednačili su naši momci na 1:1, a onda brzo stigli i do prednosti od 2:1 u setovima. U četvrtom periodu igre vodila se izjednačena borba do sredine seta, kada je Srbija povela sa 15:9, čime je praktično bilo rešeno pitanje pobednika.

Srbija će sutra, u poslednjem, 3. kolu igrati protiv Italije od 19 časova, uz prenos na TV Sport Klub 1.

G. M.

Srbija - Nemačka  3:1 (19:25, 25:21, 25:16, 25:14)

KRALJEVO: Hala sportova, gledalaca: 3.900, sudije: Marošek (Poljska) i Šaban (Egipat).

SRBIJA: Okolić 3, Kovačević 17, Katić 1, Krsmanović 2, Ivović 12, Jovović 2, Mijailović, Atanasijević, Luburić 21, Majstorović (l1), Podraščanin, Rosić (l2), Lisinac 8, Kostić 2.

NEMAČKA: From 4, Krik 6, Šot 5, Rajhert, Zosenhajmer 10, Beme 7, Cenger (l1), Kampa 3, Hirš 5, Bakspoler, Cimerman, Gintor 3, Maleša 11, Bogačev (l2).

Rezultati, prvo kolo: Srbija – Brazil 0:3, Italija – Nemačka 3:1. Drugo kolo: Srbija – Nemačka 3:1, Italija – Brazil 3:2.

1. Italija 2 2 0 6:3 5

2. Brazil 2 1 1 5:3 4

3. Srbija 2 1 1 3:4 3

4. Nemačka 2 0 2 2:6 0