Liga nacija: Srpkinje lak zalogaj za Brazilke

06.06.2021. 18:48 18:52
Izvor: Jovana Mirosavljević nemoćna protiv bloka Brazila /FIVB

RIMINI: Ulogu favorita odbojkašice Brazila u potpunosti su opravdale u duelu protiv srpske selekcije, koja je treći vikend Lige nacija počela porazom, ukupno četvrtim i trenutno ima negativan skor, jer je do sada zabeležila tri pobede.

Brazilke su u Rimini došle u najjačem sastavu, dok je Aleksandar Vladisavljev doveo podmlađen tim i u takvom odnosu snaga naše devojke nisu imale šanse. Bez obzira na to, Srpkinje su i u prethodnim utakmicama pokazale da mogu da pomrse račune jačim rivalima, ali sada su odigrale zaista loše i prvi put su vezale dva poraza.

Bez dobrog prijema i servisa, uz mnogo grešaka odbojkašice Srbije nisu mogle da pruže dostojan otpor Brazilkama. S druge strane mreže protivnice su bile razigrane i nijednog trenutka nisu spušale tempo.

Pored loših reakcija u odbrani Srbije, Brazil je lako stigao i do dvocifrene prednosti – 18:8, pa i vođstva 1:0. Uprkos povredi trbušnog mišića, u drugom setu na teren je ušla kapitenka Katarina Lazović, ne bi li unela preko potrebnu energiju i boljitak u igri, ali i dalje su Srpkinje teško dolazile do poena. Odbrana nikako nije bila na željenom nivou, što je Brazilkama samo olakšavalo posao i opet su bez problema dobile i ovu deonicu za 2:0. Furiozno su krenule ka trijumfu u nastavku i povele su 11:1.

Nagovestilo je to isti scenario kao u prethodna dva seta, Srbija je u potpunosti bila dotučena i ubedljiv poraz bio je neminovan.