Liga nacija: Poraz odbojkaša Srbije od Francuske

10.06.2018. 20:54 23:50
Izvor: OSS

EKS ON PROVANS: Odbojkaši Srbije poraženi su treći put u Ligi nacija, a u devetom meču ovog takmičenja savladala ih je reprezentacija Francuske maksimalnim rezultatom.

Posle dobre igre u prvom setu nije se očekivao ovakav epilog, ali upravo je taj period igre ostavio posledice po našu ekipu i meč je ubrzo posle toga faktički završen.

Razigrani Uroš Kovačević je na početku meča obezbedio prednost našem timu od tri poena, a do drugog obaveznog odmora vodili smo 15:11. Grešili su Francuzi, ali su se brzo konsolidovali i preko razigranih Rosara i Engapeta smanjivali zaostatak, a stao je servis sa srpske strane. Podizao je domaćin nivo igre, blokom je Engapet doneo izjednačenje u završnici (22:22), a posle greške Luburića Francuzi su došli do set lopte. Grešila je Srbija, na kraju seta imala čak 11 loših poteza, domaćin je iskoristio sedmu set loptu za vođstvo.

Neizvesna završnica uvodnog perioda igre ostavila je posledice po našu reprezentaciju. Dobri servisi domaćina doneli su im veliku prednostu ranoj fazi (10:4), pa je selektor Nikola Grbić počeo da menja postavu. Ušli su Katić, Mijailović, Podraščanin i Atanasijević, ali su domaćini demonstrirali svoju prepoznatljivu igru, pa je prednost rasla sve do dupliranja vođstva.

I u trećem setu nikako naši momci nisu mogli da se otrgnu razmišljanju o propuštnom iz prvog perioda igre, što je iskoristila odlična selekcija Francuske. Servis i blok  bili su na vrhunskom nivou i kada je na drugom obaveznom odmoru bilo 16:9 sve je bilo rešeno,tri boda zasluženo je osvojila Francuska.

Četvrtog vikenda odbojkaši Srbije igraće u Sjedinjenim Američkim Državama, s domaćinom, Iranom i Poljskom.

M. Ristić

Srbija - Francuska 3:0 (31:29, 25:16, 25:15)

EKS ON PROVANS: Dvorana Larena di peji eks, gledalaca: 2.000, sudije: Marošek (Poljska), Kačador (Brazil).

SRBIJA: Okolić, Kovačević 11, Katić 2, Krsmanović 2, Ivović 7, Jovović 1, Mijailović 3, Atanasijević 4, Luburić 7, Majstorović (l), Podraščanin 2, Rosić, Lisinac 8, Kostić.

FRANCUSKA: Agueni, Grebenjikov (l), Patri 1, Tonjuti, Tili, Linel, Engapet 15, Brizar, Boje 16, Le Gof 8, Bultor, Kleveno (l), Rosar 13, Šinenjez 5.