EP za odbojkaše: Srbija-Austrija 3:0 (25:16, 25:22, 25:20)

19.09.2019. 20:09 21:52

U petom kolu Evropskog prvenstva za odbojkaše u Grupi B Srbija igra protiv Austrije. Orlovi su obezbedili prvo mesto u grupi za nastavak takmičenja.

U prvom setu Srbija je bila nadmoćnija, napravljena je velika razlika bez većih problema. Prolazilo je sve u napadu a u odbrani neprobojni blok Srbije terao je Austrijance da prave greške.

Imali su oko deset grešaka u napadu austrijski odbojkaši tako da osvojen set Srbije nije dolazio u pitanje ni jednog momenta.

U drugom setu došlo je do malog opuštanja odbojkaša Srbije pa su Austrijanci vodili sve do 11:12. Srbija je potom preuzela vođstvo i uspela da ga održi do kraja seta ali uz veliku borbu Austrijanaca. Na kraju je bilo 25:22.

I u trećem setu Srbija je bila bolja. Bilo je vremena i da se razigraju igrači sa klupe. Dosta dugo se igralo poen za poen, a onda su orlovi dodali gas i dobili set 25:20 za 3:0 u setovima.

EP za odbojkaše: Brišući let „orlova” za prvo mesto

18.09.2019. 22:24 10:04