DRUGA POBEDA SRBIJE: Naše odbojkašice nadigrale neugodnu Kanadu u Ligi nacija

01.06.2024. 07:48 07:51

Odbojkašice Srbije savladale su neugodnu Kanadu u trećoj utakmici drugog turnira Lige nacija u Arlingtonu i rezultatom 3:1 (25:22, 21:25, 26:24, 25:20) upisale su drugi trijumf u ovom takmičenju.

Podmlađeni sastav koji je selektor Đovani Gvideti poveo na Ligu nacija, najpre u Brazil, a sada u SAD, odigrao je odlično, prekinuo je niz poraza i radovao se protiv tima koji je trenutno u poziciji da obezbedi finalni turnir. Srbija sada ima skor od dve pobede i pet poraza.

Najbolja u pobedničkom timu bila je Aleksandra Uzelac sa 19 poena, jedan manje je imala Katarina Lazović.

Pošto su povele 1:0, Srpkinje nisu uspevale da uhvate ritam u nastavku pa su drugi set prepustile rivalkama. Ovog puta nije naša selekcija dozvolila preokret, iako se igralo poen za poen u završnici. Istrajale su Gvidetijeve izabranice i iskoristile su drugu set loptu za ponovno vođstvo – 2:1.

Kanađanke su zaigrale bolje na početku četvrtog seta, ali njihova prednost nije bila dugog daha. Na servise Kurtagić i Bukilić naš tim je napravio seriju za 19:15 i trasirao put ka trijumfu.

Poslednji duel u SAD Srbija igra protiv Bugarske u noći između subote i nedelje u 3 časa.