Crveno-beli nezaustavljivi: Odbojkaši Vojvodine nadigrali Mladi radnik za drugi trijumf u Superligi

15.10.2023. 18:15 18:31
Izvor: Dnevnik/F. Bakić

Slomivši otpor Mladog radnika u egal završnici prvog seta odbojkaši Vojvodine prelomili su utakmicu drugog kola Superlige i zabeležili su ubedljivu pobedu.

Crveno-beli su i u drugom susretu domaćeg šampionata pred svojim navijačima došli do trijumfa maksimalnim rezultatom, ukupno četvrtim od početka sezone u svim takmičenjima.

Pre samo tri dana mladi sastav trenera Marka Narančića podigao je pehar Superkupa pobedom nad braniocem trofeja Partizanom, ali je uspeo da se odmori i koncentriše na susret sa Požarevljanima.

Bili su gosti tvrd orah u prvom setu i posle nekoliko preokreta odluka je pala u neizvesnoj borbi poen za poen. Raspoloženi Gmitrović je Vojvodini osujetio dve set lopte, ali ju je i „častio“ greškom za treću, koju je Savovski blokom realizovao za 1:0.

Na početku druge deonice, Vošini igrači na pozajmici u Požarevcu, Antunović i Perović, bili su zaduženi za vođstvo gostiju, ali je sve palo u vodu pošto je Mladi radnik nanizao greške kojim je pogurao domaćina ka preokretu, a potom su se Novosađani za sve pitali.

Lako su povećavali vođstvo, imali su velikih 21:15 i našli su se na korak od trijumfa – 2:0. Odigrali su crveno-beli u dahu treći set, rivalu nisu pružili ni tračak nade da može do povoljnijeg rezultata i tako su opravdali ulogu favorita u ovom duelu.

Vojvodina u sledećem kolu ide na prvo gostovanje u Superligi, u Niš.

Vojvodina – Mladi radnik 3:0 (27:25, 25:18, 25:14)

NOVI SAD: Velika sala Spensa, gledalaca: 200, sudije: Cvetković, Zotović (Beograd).

VOJVODINA: Đogić (libero), Lagundžin, Bajandić 12, Milanović 1, Negić (libero), Rudić 9, Elezović, Ubiparip 11, Stanković 10, Kokeza, Kisić, Dakić, Savovski 11, Kopitić.

MLADI RADNIK: S. Ranković, Kljajić, Perović 11, Savić 3, Ilić, Gmitrović 13, Micić, Tonić 1, Stević 5, Marković, Antunović 5, Trifunović (libero), Milošević (libero), B. Ranković.